Twierdza Krzyżowiec 2 Za Darmo PC

W 2014 roku studio Firefly uraczyło nas kolejną swoją RTSową produkcją, jaką jest kontynuacja kultowego już cyklu Twierdzy. Twierdza Krzyżowiec 2 za darmo, bo to o niej tu mowa, jest kontynuacją jedynki sprzed 12 lat. …

twierdza krzyżowiec 2 za darmo pc
Darmowe-Gry.pl > Gry PC > Twierdza Krzyżowiec 2 Za Darmo PC

W 2014 roku studio Firefly uraczyło nas kolejną swoją RTSową produkcją, jaką jest kontynuacja kultowego już cyklu Twierdzy. Twierdza Krzyżowiec 2 za darmo, bo to o niej tu mowa, jest kontynuacją jedynki sprzed 12 lat. Osobiście nie znam człowieka, który by nie znał cyklu gier od studia z Londynu.

Co nowego w Twierdza Krzyżowiec 2 za darmo?

Twierdza Krzyżowiec 2 za darmo przychodzi do nas z wieloma usprawnieniami oraz ogromnym odświeżeniem szaty graficznej. Mimo to gra nadal zachowała swoją bezbłędną mechanikę

Po dwóch częściach, które nie bardzo spełniły oczekiwania graczy, a mowa tu o Twierdzy 2 oraz Twierdzy 3, gdzie dopiero Twierdza Legendy zaoferowała nam dość dobry gameplay oraz ciekawą historię, ludzie z wypiekami na twarzy wyczekiwali kolejnej odsłony od studia z tematyki krucjat krzyżowców.

Druga odsłona Krzyżowca oferuje nam praktycznie wszystkie te same mechaniki rozgrywki jak w poprzedniej odsłonie sprzed 12 lat, lecz mimo to nie jest to minus tego tytułu. Brak udziwnień lub sztucznych utrudnień sprawia, że gra tak mocno pochłania.

W grze można spotkać także tryby gry z pierwszej odsłony, takie jak np. szlak potyczek, czy kampania krzyżowca. Nie brakuje tutaj także najzwyczajniejszej potyczki, gdzie wcześniej wybieramy mapę i przeciwnika oraz ustalamy zasady rozgrywki. W grze znajdziemy także szeroko rozwinięty tryb Multiplayer, który do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Rozgrywka w nowej twierdzy nadal nie zwalnia tempa. Nie ma tutaj miejsca na ociąganie się, gdyż każdą potyczkę rozpoczynamy z bardzo ograniczonymi zapasami. Musimy szybko zaprzęgnąć garstkę chłopów, pod naszymi rozkazami, do pracy przy drewnie by było z czego budować przyszłe domostwa, czy jedzeniu by nasz spichlerz nie opustoszał. Musimy także dość szybko zacząć się zbroić i tworzyć armię by nasz wróg nie zaskoczył nas nagłym atakiem.

W kwestii wyglądu map nie ma, co spodziewać się tutaj jakichś nowości. Ponownie widzimy ogromne piaszczyste tereny, gdzie tylko skrawek ziemi jest tak zwaną oazą, na której będziemy mogli uprawiać naszą ziemię pod jedzenie dla poddanych.

Sprawdź też: Among Us Za Darmo PC

Warto teren ten wykorzystywać bardzo skrupulatnie, gdyż jest on zawsze bardzo niewielki, a im więcej postawimy budynków zapewniających nam żywność, tym mniej zmartwień będziemy mieli w przyszłości.

W przypadku produkcji broni także musimy zadbać o dobre umiejscowienie warsztatów. Warto by znajdowały się one blisko magazynu i jednocześnie zbrojowni. Dlaczego? Ponieważ poddani wykonujący swoje prace nie poruszają się za szybko i warto skracać im drogę potrzebną do przebycia.

Z perspektywy innych gier z gatunku RTS można by się przyczepić, że ekonomia w grze Twierdza Krzyżowiec 2 za darmo jest słabo rozbudowana, a by pozyskać różne surowce, czy jedzenie wystarczy jeden budynek i fakt, wielce rozbudowanej ekonomii w Twierdzy nie uświadczymy. Nie jest to produkcja pokroju The Settlers, gdzie ciągle musieliśmy dbać o wszystko dookoła, a na pozyskiwanie pewnych surowców skupiało się kilka różnych cechów.

Ważnym elementem gry, który został w tej odsłonie mocno rozbudowany, jest czynnik szczęścia. Od teraz na szczęście naszych poddanych wpływa o wiele więcej rzeczy. Możemy manipulować ich szczęściem poprzez zwiększenie racji jedzenia lub dodania kościoła dla wiernych.

Gdy współczynnik ten będzie bardzo wysoko, będziemy mogli zwiększyć podatki, powodując większe wpływy do naszego skarbca. W grze napotkamy także na wiele zdarzeń losowych, które ten współczynnik mogą drastycznie zaniżyć, takie jak np. plaga szarańczy. Z drugiej strony na zamku może dojść np. do ślubu księżniczki, przez co nasi poddani będą gromko zadowoleni.

Lecz po co zwiększać podatki i aż tyle tego złota. Otóż, by tworzyć coraz większą armię. W nowe odsłonie krzyżowca możemy prowadzić armię, gdzie posiadać możemy nawet 500 jednostek. W porównaniu do swoich poprzedników jest to ogromna różnica w ludności.

Złoto także przydaje się do budowy warsztatów, które zajmują się produkcją broni. Tak samo na różne machiny oblężnicze będziemy potrzebowali masę złota, więc suma summarum podnoszenie podatków jest rozsądnym ruchem w momencie gdy szczęście poddanych jest na wysokim poziomie.

Warto jeszcze słów kilka powiedzieć o grafice i animacjach w Twierdza Krzyżowiec 2. Sama grafika przeżyła dość dużą rewolucję. Wygląda to o niebo lepiej niż w poprzedniej odsłonie, lecz warto pamiętać, że minęło 12 lat. Coś, do czego muszę się delikatnie przyczepić to modele naszych żołnierzy. Czasami zdaje się, jakby nie posiadali oni, nawet własnego obrazu graficznego, przez co setka żołnierzy może nałożyć się wzajemnie na siebie. Ciężko w przypadku walki zdefiniować ilu naszych, bądź żołnierzy przeciwnika padło już w boju. Na dłuższą metę może to irytować, lecz da się przyzwyczaić.

Oprawa audio została, za to zachowana dalej w swoim bezbłędnym stylu, przypominając tą z pierwszej odsłony. Wesołe rytmy rodem z 11 wieku przygrywają nam w tle podczas rozgrywki, skutecznie umilając czas.

Dodaj komentarz