Among Us Za Darmo PC

Among Us za darmo, czyli gra, która była zapomniana, a podbiła rynek. Przyjrzyjmy się historii tego obecnie giganta, jak z gry, która nie miała żadnych perspektyw na rozwój, a twórcy niemal projekt porzucili, stała się …

Among Us za darmo PC

Among Us za darmo, czyli gra, która była zapomniana, a podbiła rynek. Przyjrzyjmy się historii tego obecnie giganta, jak z gry, która nie miała żadnych perspektyw na rozwój, a twórcy niemal projekt porzucili, stała się praktycznie numerem jeden.

Among Us Download w dużym skrócie to odbywające się w kosmosie wersja Mafii. Chodzi dokładnie o tą Mafię, w którą gra się ze znajomymi na jakieś imprezie w domu. Polega to na tym, że miasto zasypia, a budzi się bez jednego nieszczęśnika, którego w nocy dopadła mafia.

Więcej o Among Us za darmo

Będąc już na jednej z czterech dostępnych obecnie map, otrzymujemy na start swoją rolę w dziesięcioosobowy, lub mniejszym zespole. Możemy być członkami załogi albo sabotażystami szerzej znani jako impostorzy.

Ci drudzy mają za zadanie wymordować wszystkich tak, by nikt nie dowiedział się, kim są. Pierwsza grupa ma za zadanie wykonać wszystkie zadania otrzymane na starcie, by ich misja przebiegła bez zarzutów.

Z perspektywy zadań, gra jest traktowana jak wyścig z czasem, by wykonać wszystkie zlecenia, zanim sabotażyści wymordują wszystkich. Tak naprawdę prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero w momencie spotkań, które może zaaranżować fakt znalezienia martwego członka ekipy, lub kliknięcie przycisku na środku stołu.

Obserwować wtedy możemy różnorakie scysje, oskarżenia czy zeznania. Gracze toczą wtedy batalię na słowa, kto mógł zabić kogo i drogą dedukcji lub zadając niewygodne pytania, dochodzą oni do faktu, kto jest impostorem.

Sprawdź też: Minecraft Za Darmo PC

Jak zatem wygrać jako sabotażysta? Trzeba kłamać. Tak jak w grze w mafię, tutaj tak samo trzeba kłamać uczestników o swojej roli. Trzeba wymyślać zadania, które rzekomo się robiło, lecz trzeba pamiętać, że niektóre z nich mają albo wszyscy, albo żaden np. naprawa kabli, albo przeciągnięcie karty po czytniku.

Co do zadań, które czekają na członków załogi. Są one bardzo proste i przejrzyste. Każde z nich jest okraszone małą minigierką, jak strzelanie do asteroid, poprawienie kursu silnika, czy zapamiętywanie kolejności wyświetlanych kwadratów, tak zwany „simone says”.

Nawet mimo śmierci w grze, nasza rozgrywka się nie kończy. Jako duch możemy przemierzać statek i wykonywać dalej zadania. Wielu graczy po śmierci na serwerach publicznych niestety opuszcza grę.

Impostor w celu zabicia członków załogi ma szereg pomocy, które może dowolnie wykorzystywać, lecz mają one także swoje ograniczenie czasowe. Dowolnie może on wyłączać prąd, przeciążyć reaktor, lub uszkodzić filtry z tlenem. Jest on w stanie także zamykać drzwi różnych pomieszczeń. Opcja ta może się czasem przydać, by zamknąć kogoś gdzieś lub spowolnić graczy, którzy biegną, by naprawić sabotaż.

Sabotażów można używać też w sposób manipulacyjny. Na przykład gdy zabijemy kogoś przy pokoju z nawigacją, możemy przeciążyć reaktor, by przenieść większość graczy na lewą stronę statku. Niestety zaprawieni gracze mogą przewidzieć taki fakt i w momencie sabotażu mogą szukać ciała po naszej stronie.

Among Us za darmo jednocześnie jest grą, która może wykazać nasze detektywistyczne myślenie, lecz jest także grą, która może zakończyć przyjaźnie. Zalecanym sposobem gry jest zebranie dziesięcioosobowej ekipy, z którą spotkamy się na discordzie i wedle czatu głosowego podczas spotkań będziemy rozwiązywać nasze problemy wobec impostorów.

Sam osobiście wielokrotnie grając z przyjaciółmi w Among Us Download kłóciłem się z nimi o pewne fakty, lub irytowałem się gdy sabotażysta mnie zabijał, aczkolwiek jednocześnie szeroko uśmiechałem się w momentach gdy łapaliśmy naszego złoczyńcę, lub własnoręcznie wymordowałem cały pokład.

Gra nie posiada żadnej skomplikowanej grafiki. Jest ona rodem wyjęta jak z jakiejś kreskówki, lub średniej animacji z blendera. Dźwięki w grze tak samo są mocno powtarzalne i jest ich ograniczona ilość, lecz jak już wcześniej ustaliliśmy, w tym przypadku liczy się gameplay niżeli cała otoczka wizualna.

Gra jest w stanie zapewnić zabawę na długie godziny, a razem z paczką naszych znajomych odczucia będą o wiele lepsze niż na publicznych serwerach, gdzie ludzie często wychodzą z gry, gdy tylko nie otrzymają roli sabotażysty, lub wychodzą gdy od razu giną. 

Dodaj komentarz