Red Dead Redemption 2 Za Darmo PC

Jak dobrze wiemy nie tylko serią Grand Theft Auto studio Rockstar żyje. Znajdziemy w produkcjach twórców takie też gry jak Red Dead Redemption 2 za darmo, a w 2018 roku wydana na światło dzienne została …

red dead redemption 2 za darmo pc

Jak dobrze wiemy nie tylko serią Grand Theft Auto studio Rockstar żyje. Znajdziemy w produkcjach twórców takie też gry jak Red Dead Redemption 2 za darmo, a w 2018 roku wydana na światło dzienne została już druga odsłona tej gry.

Mimo to gra jest prequelem, który przenosi nas kilkanaście lat przed wydarzeniami z jedynki. Jak wielu już pewnie miało styczność z grą lub samymi gameplayami, całość gry jest przedstawiona po mistrzowsku, a w tym artykule przybliżymy sobie kilka faktów na jej temat.

Grafika w Red Dead Redemption 2 za darmo

Coś, o czym warto powiedzieć na sam start, to popis technologiczny studia Rockstar. Gra opiewa w niebywałą grafikę, oraz mechaniki zastosowane w grze. Gdzie nie spojrzymy, tam gra raczy nas pięknymi krajobrazami oraz klimatem dzikiego zachodu, jaki mogliśmy nie raz obserwować w wielu filmach, lub wcześniejsze serii innego studia, jakim było Call of Juarez.

Tak samo ścieżka audio w grze stoi na najwyższym poziomie. Dialogi między postaciami są żywe i dostosowane do nawet panujących warunków rozmowy. Te same kwestie są napisane w sposób mówiony, jak i są także krzyczane gdy nasz bohater znajduje się w pewnej odległości od podmiotu rozmowy. Wszystkie te zastosowania mogą łudzić nas, jakby to właśnie był prawdziwy świat.

Klimat całej opowieści jest tutaj dość ciężko przedstawiony. Cała opowieść, na której się skupiamy przedstawia nam historię gangu Vanderlinda, który po nieudanym skoku w niewielkim miasteczku musi uciekać przed depczącymi im po piętach stróżami prawa.

Naszym głównym protagonistą jest Artur Morgan, który pełni w gangu rolę prawej ręki przywódcy. W grze nie zabrakło szeroko pojętego systemu ulepszania naszego bohatera. Możemy rozwijać obóz naszego gangu, który także ciągle się przemieszcza nawet pod naszą nieobecność, gdyż ciągle jesteśmy wyjęci spod prawa i nadal jesteśmy ścigani przez agentów i stróży prawa.

Nasza postać z czasem także może być ulepszana. Artur może dodawać różne rzeczy do swoich broni, takie jak dłuższe lufy, czy większe magazynki. Bardzo szczegółowo także przedstawiono w grze model polowania na zwierzęta, które są nam potrzebne w celu oskórowania ich, a zdobyte właśnie skóry posłużą nam do ulepszenia naszego ekwipunku, np. powiększymy tym nasze torby na przedmioty, lub dołożymy kaburę na kolejny rewolwer.

Coś, o czym trzeba powiedzieć to fakt wielkości naszej świty. Gang liczy sobie kilkanaście osób, a każdy z nich ma swoją zawartą w grze historię, którą możemy z czasem poznać. Daje to nam spojrzenie na świat, że nie jest on taki mały, a sama gra potrafi ciągnąć się godzinami. Niektóre osoby może przerazić fakt tak długiej i tak wolno rozkręcającej się gry, lecz fani takich tytułów jak Wiedźmin, lub Skyrim znajdą tutaj swoje ciepłe miejsce.

Gra wedle samej linii fabularnej jest w stanie zająć dla wprawnego gracza około 40-50 godzin, lecz biorąc pod uwagę lwią część zadań pobocznych, polowania na zwierzęta, oraz zdarzeń losowych na naszej drodze, to czas gry jest w stanie wydłużyć się bez żadnych problemów do nawet 100 godzin. Na dodatek prawie wszystkie misje i zlecenia, które wykonywać nam przychodzi, są bardzo unikalne i ciężko tu o powtórkę. Osobiście mi zdarzyła się takowa gdzieś po około ponad 60 godzinach gry, co jest nieziemskim wynikiem.

Sprawdź też: Resident Evil 2 Za Darmo PC

Lecz mimo to nie może być za bardzo kolorowo i nowy twór Rockstara także posiada swoje skazy. Czymś, co warto powiedzieć, to fakt toporności systemu osłon, który jest bardzo mocno niedopracowany. Główne problemy są widoczne także podczas rozgrywki na padzie, gdzie wspomaganie systemu celowania przypomina bardziej aimbota niżeli delikatnego wsparcia dla celowania postaci.

W samej grze znalazłoby się jeszcze kilka drobnostek, które mogą nam lekko uprzykrzyć życie, lecz jednocześnie patrząc na ogromny otwarty świat, oraz to ile różnych mechanik zaimplementowano w grze, to można te niedociągnięcia wybaczyć, czekając tylko na poprawki ze strony twórców.

W oszołomienie wprowadzić jest w stanie także fakt interakcji z losowymi ludźmi spotkanymi w miastach lub na szlaku. Praktycznie z każdą postacią, którą możemy napotkać mamy możliwość wejścia w interakcję, czy to krótkiej rozmowy, lub nawet otrzymania jakiegoś maluśkiego pobocznego zadania, oczywiście nie za darmo. Pod koniec gry, gdy już będziemy mieli około 70% trybu fabularnego za sobą dodatkowo odblokowuje nam się część terenu z pierwszego Red Dead Redemption za darmo.

Daje nam to możliwość odwiedzenia starych mieścin, jak i polowania na gatunki zwierząt, których nijak nie znajdziemy w innych częściach dzikiego zachodu. Jest to pewien smaczek, który można by uznać, za sztuczne wydłużanie rozgrywki, ale szczerze mówiąc, gdy twórcy dają ci jeszcze więcej możliwości rozwoju i zabawy, to nie ma co narzekać tylko ruszać w eksplorację!

Dodaj komentarz