Need for Speed Payback Za Darmo PC

W 2017 roku ponownie ujrzeć mogliśmy kolejną odsłonę kultowego już cyklu Need For Speed. Tym razem na ramówkę do wzięcia mamy podtytuł jakim jest Need For Speed Payback za darmo, który już samą nazwą sugeruje …

Need for Speed Payback za darmo PC

W 2017 roku ponownie ujrzeć mogliśmy kolejną odsłonę kultowego już cyklu Need For Speed. Tym razem na ramówkę do wzięcia mamy podtytuł jakim jest Need For Speed Payback za darmo, który już samą nazwą sugeruje nam pewną zemstę, która może wiązać się z jakąś fabułą. Jest to prawda. Jest to kolejny po Need For Speed The Run tytuł, który w dużej mierze skupia się na historii przedstawionej przez Electronic Arts.

Warto na samym starcie powiedzieć sobie wprost jak przedstawia się fabuła w Need For Speed Payback za darmo, a jednocześnie przy tym stwierdzić, że czasy fabularnych gier wyścigowych już chyba dawno dobiegły końca, a od takiego produktu wymagamy jedynie wciągającej rozgrywki bez specjalnie przerywanej jazdy cutscenkami.

Co nowego w Need For Speed Payback za darmo

W grze poznajemy trzech głównych protagonistów, oraz jednocześnie grywalnych członków naszej ekipy. Są nimi Tyler, Mac oraz Jessica. Poza nasza wesołą trójką w grze spotkać możemy jeszcze trzy postacie drugoplanowe, czyli Linę, Marcusa oraz mechanik naszej głównej trójki, czyli Rav.

Po krótkim wstępnym wyścigu, który miał być zachowany w formię samouczku i zapoznania z modelem jazdy, pojawia się Lina, która zleca naszym bohaterom pewne zadanie. Nasza trójka przyjaciół wyrusza do miasta Silver Rock, które prawdopodobnie stylistyką miało być wzorowane na Las Vegas, lecz twórcy w tej kwestii milczeli.

Sprawdź też: Subnautica Za Darmo PC

Tyler, czyli nasz główny protagonista z przedstawionej trójki, bierze udział w wyścig pożyczonym autem od Marcusa – właściciela kasyna. Naszym celem jest wygranie wyścigu, oraz ucieczka super samochodem, gdyż właśnie ono jest celem naszego zlecenia od Liny.

Podczas ucieczki dochodzi do drobnych starć z policją, w których pomaga nam Jessica, by następnie razem przeskoczyć, dzięki takiej dużej lawecie na samochody, na most od autostrady. Coś, co muszę niestety zauważyć, już na samym początku jest fakt, że każda akcja w grze, która sugeruje działanie z fabułą, jest przerywnikiem filmowym, tak jakby gracz nie był wystarczająco odpowiedzialny, by wykonać powierzone nam zadanie.

Trochę słabe zagranie ze strony twórców. Skracając już resztę wydarzeń do potrzebnego minimum dla kontekstu. Tyler przyjeżdża pod swój warsztat razem z kradzionym pojazdem i spotyka tam nieprzytomnego Rava.

W momencie gdy ten próbuje pomóc mu się ocknąć, samochód kradnie nam Lina, która jak się okazało, dodatkowo powiadomiła policję, by pozbyć się nas jako problemu. W tym momencie zaczyna się tytułowa zemsta.

Marcus gdy dowiedział się, o co poszło, postanawia nie wydać Tylera policji, lecz zatrudnia go u siebie, oraz chce razem z nami zemścić się na Linie. Mimo to Marcus blokuje Tylera w swojej zemście, lecz ten w końcu bierze sprawy w swoje ręce. Tak to wszystko się prezentuje w dość dużym skrócie.

Coś, co muszę przyznać, na plus omijając fabułę, która jest tu strasznie na siłę, to fakt otwartości świata, gdzie chyba po raz pierwszy w tej serii mamy realnie otwarty świat. W dowolnym momencie przemierzając szosę, możemy wyjechać poza drogę na bezdroża i swawolnie przemierzać mapę. Oczywiście najważniejszym w grze są wyścigi, które te skrzętnie realizujemy i zdobywamy pieniądze na różne ulepszenia w naszych samochodach, lecz skoro mowa o ulepszeniach…

Myślę, że tu twórcy strzelili sobie w amortyzator zamiast kolana. Przysłowiowa strzała padła na system ulepszeń w postaci kart. Z każdego wyścigu w NFS Payback Download możemy otrzymać kartę ulepszenia, która odpowiada za pojedyncza drobną część w samochodzie.

Dodatkowo te części mogą być nie do tego samochodu, którym się obecnie poruszamy. Jest to, mówiąc krótko, kabaret na kółkach. Dodatkowo twórcy poszli o krok dalej, wprowadzając mikropłatności… Tak. Mikropłatności. Ale po co spytacie?

A no po to by za realne pieniądze można było kupić tokeny, z których będzie można losować później części do aut. Taka losująca maszyna jak podczas otwierania skrzynek w CS:GO. To rozwiązanie to jest akurat kompletny żart.

Pomijając fakt średniej fabuły i feralnego systemu ulepszania naszych pojazdów to coś, co wyszło na duży plus, to grafika, wiernie oddane modele pojazdów czy też mechanika poruszania się nimi. Jak na grę zręcznościową o wyścigach, jest to nadal bardzo dobry tytuł.

Grafika w Need For Speed Payback za darmo wygląda bardzo dobrze jak już na prawie 5 lat po wydaniu. Oprawa audio także nie kuleje. Dźwięki pojazdów są oddane bardzo wiernie, co jest ważne w serii o wyścigach samochodowych, jak i cała ścieżka audio w postaci utworów muzycznych jest na bardzo wysokim poziomie.

Gra na pewno potrafi wciągnąć jeżeli puścimy w niepamięć opisane wyżej niedociągnięcia. Błędów w świecie gry także wielu nie uświadczymy, a na pewno żadnych takich, które by utrudniały rozgrywkę, co jest na duży plus. Z całą pewnością mogę polecić tę grę każdemu fanowi serii.

Dodaj komentarz