Need for Speed Heat Za Darmo PC

Electronic Arts przy współpracy ze studiem Ghost Games w 2019 roku wydało kolejną odsłonę kultowego już cyklu Need For Speed. Tym razem podtytułem jest Heat, a wydarzenia z gry przenoszą nas do słonecznego, lecz nie …

need for speed heat za darmo

Electronic Arts przy współpracy ze studiem Ghost Games w 2019 roku wydało kolejną odsłonę kultowego już cyklu Need For Speed. Tym razem podtytułem jest Heat, a wydarzenia z gry przenoszą nas do słonecznego, lecz nie zawsze, Palm City, które ma być odwzorowanie Amerykańskiego miasta Miami w grze.

Teraz chwila, dlaczego nie zawsze słonecznego? Otóż w grze mamy dwa tryby gry. Jeden, który odbywa się podczas w pełni legalnych festiwali wyścigowych i dzieją się one za dnia, oraz drugi nocny tryb, gdzie mamy już otoczkę nielegalnych wyścigów, oraz uciekania przed jakże zaciekłą policją, która w odróżnieniu od poprzedników serii nabrała ogromnego pazura.

Need for Speed Heat Za Darmo

Każdy z opisanych wyżej trybów gwarantuje nam różne sposoby rozgrywki, oraz zabawy, której możemy z nich czerpać. Przez to jesteśmy niejako zmuszeni do przełączania się między trybem dnia i nocy, ponieważ tak jak za dnia jesteśmy w stanie zarobić gotówkę, którą możemy wykorzystać na ulepszenia lub zakup nowych pojazdów, tak w nocy mierząc się w nielegalnych wyścigach oraz pościgach z policją, zdobywamy punkty szacunku, które pozwalają nam z czasem na zakup coraz to nowy pojazdów.

Mechanika ta jest, przyznam zaprezentowana bardzo ciekawie, lecz niestety oba tryby wykluczają się niejako wzajemnie, gdyż jeżeli nie zdobędziemy odpowiedniej ilości gotówki, to w sumie nici z planów kupna samochodu, ale jeżeli zabraknie nam punktów szacunku, to tak samo nasz wymarzony pojazd na dany moment jest dla nas nieosiągalny.

W grze poza standardową rozgrywką znaleźć możemy także serię znajdziek, oraz akcji pobocznych typu rozwalania billboardów, różnych dodatkowych upiększeń samochodów w postaci znalezionych graffiti, czy też prób prędkości w postaci stojących fotoradarów, które będą dokumentować nasze rekordy prędkości.

Wracając jeszcze na chwilę, do panującego w grze nocnego trybu rozgrywki. Można tutaj zauważyć dość mocno wciągającą mechanikę wobec pościgów policyjnych, która niejako potrafi odbić się czkawką graczowi z czasem jego trwania.

Otóż mamy tutaj różnie stopnie pościgu, co też za tym idzie stopień ryzyka. Każdy kolejny poziom gwarantuje większy mnożnik na nasze zdobyte punkty szacunku, lecz z każdym kolejnym poziomem ścigania pojazdy funkcjonariuszy są coraz to trudniejsze do zgubienia, lub pokonania.

Co prawda podczas takich trudnych starć towarzyszy nam w głowie wizja ogromnego mnożnika, lecz w pewnych momentach pościgu warto sobie odpuścić i możliwie szybko zgubić ogon, gdyż w przypadku złapania tracimy wtedy wszystkie punkty.

Sprawdź też: Need for Speed Most Wanted Za Darmo PC

W skrócie trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć dość. Tym bardziej że nasz samochód ma także swój pasek ze zdrowiem, albo lepiej to nazywając, kondycją pojazdu. Jeżeli spadnie poniżej pewnego pułapu, wnet będziemy łatwym celem dla stróżów prawa.

Podczas dziennych wydarzeń gdy bierzemy udział w wyścigach i zdobywamy gotówkę, łatwo można popaść w uzależnienie nimi. Z każdym kolejnym wyścigiem w duchu wiedząc, że przydałoby się zdobyć trochę punktów doświadczenia w nocy, łatwo można popaść w syndrom jeszcze jednego wyścigu, który nie kończy się tak długo jak wygrywamy. To właśnie ten czynnik też ukazuje jak bardzo wciągający jest nowy Need For Speed Heat za darmo.

Coś, co zasługuje w grze na pochwałę, to jest to na pewno model tuningu dostępnych pojazdów. Można rzec, że wracamy do klasyki gatunku, czyli razem z odblokowanymi elementami, które możemy nałożyć na nasz wóz, możemy ulepszać jego wygląd jak i osiągi dzięki wcześniej zdobytej gotówce. Jest to na pewno o wiele lepsze rozwiązanie niż było z kartami w NFS Payback.

Grafika w grze, niezależnie od trybu dnia lub nocy, jest bardzo przyjemna dla oka. Widać, że deweloperzy postarali się przy tworzeniu modelów pojazdów. Sama oprawa graficzna miasta także nie kuleje i prezentuje się bardzo świeżo. Ciekawy pomysł studio miało na ścieżkę audio zawartą w grze. Co prawda utwory, które jest nam dane, słuchać za dnia skłaniają się, ku rytmom latynoskiego disco prawdopodobnie, tak w nocy mamy ostrą dawkę muzyki elektronicznej, dupstepu, lub szeroko znanej muzyki popowej.

Ta część ścieżki audio pasuje do tej gry o wiele lepiej niż utwory, których doświadczamy za dnia. W ogólnym rozrachunku NFS Heat jest bardzo rzetelną produkcją. Przyznać trzeba, że marketing tego tytułu był dosyć cichy, z czego wnioskować można było o bardzo średniej produkcji studia, lecz finalny produkt jest bardzo przyjemny w odbiorze.

Dodaj komentarz