Need for Speed Most Wanted Za Darmo PC

Cykl Need For Speed zawsze cieszył się ogromną popularnością. W 2005 roku niedługo po premierze kultowego już Underground 2, które na zawsze odmieniło oblicze serii, twórcy cyklu postanowili pójść za ciosem. Stworzyli nową wersję gry …

Need for Speed Most Wanted Za Darmo PC

Cykl Need For Speed zawsze cieszył się ogromną popularnością. W 2005 roku niedługo po premierze kultowego już Underground 2, które na zawsze odmieniło oblicze serii, twórcy cyklu postanowili pójść za ciosem. Stworzyli nową wersję gry – Need for Speed Most Wanted za darmo. Z nocnych wyścigów tym razem jesteś w stanie ujrzeć słońce, a akcja gry przenosi nas do fikcyjnego miasta Rockport. Tym razem poza ulicznymi wyścigami z tuningowanymi samochodami obok mamy także zalążek fabularny, który w ciekawy sposób spaja całość.

Gdy zjawiamy się w mieście, zaczynamy rywalizować na tak zwanej czarnej liście z jej kierowcami. Robimy to, by zdobyć tutejsze podium najlepszego kierowcy oraz by zarobić trochę gotówki. Lista składa się z piętnastu pozycji, a naszym pierwszym przeciwnikiem jest Razor, który wtedy plasuje się na ostatniej pozycji listy. Tuż przed wyścigiem, któryś z kolegów Razora uszkadza nasze auto, o czym dowiadujemy się od Mii już w trakcie wyścigu.

Niestety, ale nasze auto w Need for Speed Most Wanted za darmo PC ulega uszkodzeniu i nie jesteśmy w stanie ukończyć wyścigu. Tuż po nim nasze auto rekwiruje nam Razor, a nagle zjawiający się na ulicach miasta Sierżant Cross razem ze swoją współ agentką aresztuje nas i zabiera na komendę. Z powodu braku dowodów zostajemy wypuszczeni, a z komendy odbiera nas Mia.

Pierwszy samochód w Need for Speed Most Wanted za darmo

W ten właśnie sposób zaczynamy naszą przygodę w mieście Rockport. Musimy kupić pierwszą furę za pożyczone pieniądze od Mii i zacząć się ścigać w celu zdobycia rozgłosu. Z czasem będziemy mogli rzucać wyzwania ludziom z czarnej listy. Razor, czyli nasz główny antagonista po zdobyciu naszego M3 został top 1 czarnej listy, a naszym zadaniem jest odzyskanie auta.

Coś, czego brakowało, a powróciło. Fakt wyścigów z goniącymi nas tuż za bagażnikiem hord policjantów. Tak dokładnie powróciły pościgi policyjne, lecz zostały one dośrubowane do najmniejszego detalu. Oczywiście mamy kilka poziomów ścigania i wraz z naszym postępem i one będą się odblokowywały. Ciężko, by było gdyby na samym początku gry z bardzo słabym samochodem goniły nas Corvetty.

Na najwyższym poziomie ścigania do pościgów może dołączyć nawet sierżant Cross w swojej corvettcie. Jest to niebywały smaczek, aczkolwiek zdarza się to bardzo rzadko. Muszę w tym miejscu przyznać coś, co rzadko się zdarza, ale Sierżant Cross jako postać drugoplanowa moim zdaniem jest napisany i zaprezentowany lepiej niż całość blacklisty w Need for Speed Most Wanted za darmo razem wzięta. Cross bez problemu mógłby być postacią na pierwszym planie, a poza pościgami czy przerywnikami filmowymi mógłby pojawiać się częściej.

Sprawdź też: Subnautica Za Darmo PC

W Need for Speed Most Wanted za darmo został zaimplementowany bardzo podobny system ulepszania naszych pojazdów, jaki miał miejsce w Underground 2, lecz tutaj został on dość konkretnie ulepszony. Samochód mamy możliwość tuningować w prawie każdej płaszczyźnie. Przez wywietrzniki na dachu lub masce, aż po silnik, większe turbo, nitro i tak dalej.

Poza główną kampanią można wykonywać, też serię wyzwań korzystając z różnych pojazdów, lecz wyzwania odblokowują się razem z postępem w głównej fabule, zatem prowokuje to tylko do ciągłego wbijania się wyżej w rankingu „czarnej listy”.

Niestety Need For Speed Most Wanted za darmo nie doczekał się swojego trybu multiplayer. Mimo to zawartość gry w trybie single jest bardzo obszerna i powinna zaspokoić nasze wymagania na dziesiątki godzin, bo, mimo że jest to tylko kampania, to potrafi ona zająć naprawdę wiele czasu.

Oprawa graficzna w grze Need for Speed Most Wanted za darmo jak na dzisiejsze lata nie powala już, aczkolwiek w latach 2005 gra prezentowała się wręcz idealnie. Świetnym ruchem była zmiana wyścigów w nocy do poruszania się po mieście za dnia. Modele samochodów, bo to w sumie tutaj najważniejsze, prezentują się bardzo dobrze. Całość szczegółów także została odwzorowana bardzo rzetelnie.

Coś, o czym też trzeba tu powiedzieć to ścieżka dźwiękowa podczas wyścigów jak i w innych częściach gry. Cały soundtrack podczas wyścigów w Need for Speed Most Wanted za darmo jest jednym z największych majstersztyków, który mógł powstać. Piosenki są żywiołowe i energiczne, a i nie brak wielkiej sławy zespołów pomiędzy nimi takich jak Bullet For My Valentine czy Disturbed. Znajdziemy tu wiele przyjemnych dla ucha kawałków, dzięki czemu gra tym bardziej się nie nudzi. 

Dodaj komentarz