Resident Evil 2 Za Darmo PC

Studio Capcom znane z szeroko pojętej serii Resident Evil w 2019 roku uraczyło nas remakiem gry z lat 90, a dokładnie mowa o Resident Evil 2 za darmo. Pierwszy fakt, który przemawia za grą na …

Resident Evil 2 za darmo pc

Studio Capcom znane z szeroko pojętej serii Resident Evil w 2019 roku uraczyło nas remakiem gry z lat 90, a dokładnie mowa o Resident Evil 2 za darmo. Pierwszy fakt, który przemawia za grą na samym starcie, jest znikome powiązanie z fabułą innych części, więc na dobrą sprawę nie musimy wysilać się nad każdą odsłoną gry, by rozumieć treść historii z dwójki. Ma ona swoje powiązania, lecz jest dosyć samodzielna.

Następnie wspominać chyba nie muszę, że cała seria Resident Evil zachowana jest w gatunku survival horror. Jeżeli jesteś fanem mocnych wrażeń w połączeniu z ogromną chęcią faszerowania ołowiem zombiaków w okolicy, to ten tytuł jest właśnie dla ciebie.

Fabuła Resident Evil 2 za darmo

Fabuła w grze rysuje się w kolorach krwi oraz maszerujących przez miasto zombi gotowych do ubicia przez naszych głównych bohaterów. Czemu liczba mnoga? W grze mamy możliwość grania dwoma różnymi postaciami.

Pierwszą jest Leon Kennedy, który jest początkującym policjantem, oraz Claire Redfield, która do Raccon City przybyła w poszukiwaniu swojego brata. Po krótkim wstępie do rozgrywki, który jest formą samouczka i pierwszych kroków odbywające się na opuszczonej stacji benzynowej, nasi dwoje bohaterowie spotykają się w mieście i decydują się razem przeciwstawić hordom zombi na ulicach Raccon.

Przez delikatny zbieg okoliczności zostają rozdzieleni, a ich jedyną nadzieją jest komisariat policji w mieście, który jako jedyny wydaje się bezpieczną przystanią, co w późniejszym etapie gry okaże się ogromnym błędem.

Zarówno Leon jak i Claire podczas rozgrywki spotykają na swojej drodze różne postacie, a także różne rozwiązania swoich problemów. Umiejscowienie przedmiotów także jest nieco różne, więc dzięki temu rozwiązaniu gra jest nieco bardziej urozmaicona. Postacie, które w grze spotykać będą Leon i Claire, będą także różnie wpływać na rozwój fabularny.

Sprawdź też: The Sims 4 Za Darmo PC

Mimo dość radykalnych jak i też drobnych zmian w wielu aspektach gry, jest to nadal ten sam stary dobry Resident Evil. Widok w grze jest nadal zachowany z perspektywy trzeciej osoby i umiejscowiony tuż za ramieniem naszego bohatera.

Pozostał w grze także mocno okrojony ekwipunek, który na starcie ma raptem 8 miejsc na przedmioty. Z czasem można go nieco poszerzyć, lecz ulepszenia są bardzo skrupulatne, a na miejsce w naszym ekwipunku musimy nadal uważać, by nie zabrakło nam miejsca na kluczowe w grze przedmioty.

Twórcy, produkując remake, jednocześnie poskąpili, dość trochę w postaci zapisów stanu gry. Tych automatycznych znajdziemy tu niewiele i uruchamiają się one dopiero przejściu jakiegoś kamienia milowego w grze.

Te standardowe, czyli maszyny do pisania, na których można było zawsze zapisywać stan naszej rozgrywki, jest bardzo niewiele rozrzuconych na mapie, więc w przypadku naszej śmierci może się zdarzyć, że często będziemy musieli lwią część gry powtarzać.

W trybie hardcore w Resident Evil 2 za darmo za to nie znajdziemy automatycznych zapisów stanu gry, a by zapisać stan na maszynie, musimy znaleźć rolki z taśmą, których jest bardzo ograniczona ilość w lokacjach. Ten poziom trudności jest raczej zalecany dla bardzo wprawionych graczy.

Podczas rozgrywki, nieważne czy będzie ona prowadzona Leonem, czy Claire, to na naszej drodze co jakiś czas będzie znajdował się pan X, który jest formą nemezis w tytule. Pan X jest niestety kuloodporny w pewnym sensie i nie da się go zgładzić, jedynie można go spowolnić kilkoma strzałami w głowę.

Na całe szczęście nie jest on formą nemezis, który będzie kroczył za nami całą grę, a bardziej będzie pojawiał się w kluczowych momentach, by nam ją nieco utrudnić. Najważniejsze jest, by w takich momentach go zgubić i dalej kroczyć przed siebie. Pod koniec gry będzie możliwość dłuższej walki z panem X, ale tutaj zachowam to bez spojlerów.

Poza główną linią fabularną w Resident Evil 2 za darmo znajdziemy tutaj także dwa bonusowe scenariusze. Jeden ma pełną kanoniczność, a drugi jest bardziej formą prześmiewczą. Na czym polegają? Otóż w pierwszym wcielamy się w agenta korporacji Umbrela i razem z próbką wirusa G musimy dostać się na lądowisko helikoptera, by uciec z próbką.

Żeby osiągnąć zamierzony sukces, musimy przedrzeć się przez hordy przeciwników jako HUNK i dostać się do helikoptera. Scenariusz ten jest punktowany z poziomu czasu, w jakim uda nam się go wykonać, a później wpisywany do publicznej online tabeli rekordów.

Drugi scenariusz polega dosłownie na tym samym w tej samej formie, lecz z małym szczegółem. Zamiast HUNKiem, przemierzać kanały i komendę będziemy… białym serkiem Tofu… Jest to forma prześmiewcza jako bonus po zaliczeniu wszystkich wcześniejszych akcji.

Sama grafika w grze uległa ogromnemu poprawieniu. Gra jest wyrazista oraz bardzo dokładna, a na wysokich ustawieniach graficznych robi wrażenie. Ścieżka audio nie pozostaje tutaj w tyle i genialnie tworzy napięcie w grze, gdy walczymy z hordami przeciwników, lub uciekamy przed panem X.

Dodaj komentarz