Minecraft Za Darmo PC

Minecraft za darmo, czyli tytuł, który zawładnął światem na długie lata, a nawet po ich upływie nadal posiada rzeszę fanów. Pierwsza publiczna wersja aplha została wypuszczona do obiegu dla graczy w 2009 roku, a oficjalna …

Minecraft Za Darmo PC

Minecraft za darmo, czyli tytuł, który zawładnął światem na długie lata, a nawet po ich upływie nadal posiada rzeszę fanów. Pierwsza publiczna wersja aplha została wypuszczona do obiegu dla graczy w 2009 roku, a oficjalna premiera gry miała miejsce dwa lata później, gdzie stała się wersją beta.

W przysłowiowej wersji beta gra pozostała do dziś. Twórca Minecraft za darmo PC, czyli znany z pseudonimu Notch, a dokładnie mowa tutaj o Markusie Perssonie w 2009 roku założył wszystkim dobrze znaną spółkę Mojang, które zostało oficjalnym studiem gry.

Co się zmieniło w Minecraft Za Darmo?

Produkcja na przestrzeni tych wszystkich lat zmieniała się wielokrotnie. Osobiście mi przypadały czasy początkowej bety, gdzie obiektów w grze nie było tak wiele, a przygody, które odbywały się na mapie, były pompowane moją nastoletnią fantazją, razem z moimi przyjaciółmi.

Teraz w Minecraft za darmo PC spotkać możemy o wiele większe mapy niż kiedyś, a generowanie świata działa o wiele szybciej niż w początkowych wersjach. Znajdziemy tutaj wioski z wypełnionymi mieszkańcami, ogromne kaniony z opuszczonymi kopalniami i dwa dodatkowe światy poza naszym głównym, czyli Nether oraz End.

W obu tych światach Minecraft spotkać możemy bosy gry, gdzie w netherze jest to Witcher, który jest latającym trzygłowym szkieletem, a w świecie Endu spotkać możemy ogromnego smoka, który jest finałowym celem naszej przygody. TAK. Po wielu latach Minecraft otrzymał swoje zakończenie, jakim jest pokonanie smoka endu.

Po takim zajściu obejrzeć możemy napisy końcowe z gry, lecz tuż po nich wrócić możemy na nasz świat i kontynuować przygodę, a gdzieś na naszym świecie znajdzie się jajo smoka, które po czasie wykluje się, przynosząc nam ponowną walkę. Razem z niedawno dodaną aktualizacją wprowadzono także nowego bosa, który obecnie panuje na naszym podstawowym świecie i jest to Warden.

Sprawdź też: The Sims 4 Za Darmo PC

Boss ten jest całkowicie ślepy i bazuje tylko na słuchu, a jego jedno uderzenie zabije nas nawet w najtwardszej zbroi. Można rzec, że jest to taki mini boss w porównaniu do wcześniej wymienionej dwójki.

Czym głównie charakteryzuje się Minecraft za darmo? Swoim unikatowym designem. Co prawda w świecie gier komputerowych nie jest to pierwsza gra, która jest kanciasta i kwadratowa, lecz tutaj nie jest to jej wada, lecz cecha szczególna. Dzięki klockom różnych materiałów w grze możemy sami, lub ze znajomymi tworzyć ogromne budowle, jakie przyjdą nam tylko na myśl.

W czasie istnienia produkcji na świecie ludzie tworzyli już różne projekty, razem z odwzorowywaniem nawet 1 do 1 niektórych budynków z realnego świata. Potrafi zrobić to ogromne wrażenie, a niektóre projekty graczom zajmowały długie miesiące, lecz nagrodą był dość duży rozgłos jako minecraftowi budowniczy.

Gra sama w sobie mocno naciska na grę z innymi, czyli na multiplayer. Nie dziwne, ponieważ świat, który jest nam dane oglądać, każdy generuje się losowo i co najważniejsze, nie kończy się.

Generator map w ciągu tych 12 lat został usprawniony w sposób taki, że powierzchnia świata w grze może być nieskończona, a prędkość generatora jest ogromna i działa w czasie rzeczywistym. Świat, który przychodzi nam oglądać po rozpoczęciu rozgrywki jest tylko skrawkiem tego co jest w stanie ukazać nam generator.

Minecraft za darmo w swojej historii zdobył wiele nagród, oraz ogromne oceny ze strony krytyków. W 2009 roku było to coś, co zdominowało rynek gier komputerowych, a teraz służy jako przyjemna gra dla tych młodszych jak i starszych ludzi chętnych przygód.

Myślę, że w przypadku tego tytułu nie ma co rozwodzić się nad jego grafiką, a bardziej skupić można się nad efektami dźwiękowymi, które są bardzo spójne i dobrze brzmiące. Muzyczka, która cicho przygrywa nam w tle w zależności od lokacji, w której się znajdujemy jest bardzo przyjemna i nie zanudza nas podczas rozgrywki, a do starych utworów jeszcze z pierwszych wersji Minecraft za darmo gracze podchodzą z dozą nostalgii. Jest to tytuł, w który każdy gracz, który stawia na otwartość świata oraz chęć prostej przygody, powinien się zdecydować i sięgnąć po niego. 

Dodaj komentarz