Need for Speed Underground 2 Za Darmo PC

Kolejny dzień, a my dalej pozostajemy w tematyce wyścigów ulicznych i tuningu pojazdów. Dzisiaj czas na artykuł o Need For Speed Underground 2 za darmo, czyli jednej z najbardziej kultowych i chyba najlepiej wspominanej odsłonie …

need for speed underground 2 za darmo pc

Kolejny dzień, a my dalej pozostajemy w tematyce wyścigów ulicznych i tuningu pojazdów. Dzisiaj czas na artykuł o Need For Speed Underground 2 za darmo, czyli jednej z najbardziej kultowych i chyba najlepiej wspominanej odsłonie NFS w naszym kraju. Niestety jednocześnie wiele pomysłów na agrotuning pojazdów z gry został przeniesiony do realnego świata, co niestety nie poskutkowało za dobrze…

Historia Need for Speed Underground 2 Za Darmo

Ważna rzecz, jaka się wydarzyła w historii serii jest, co prawda niezwiązany z nią film z 2001 roku o tytule „Szybcy i Wściekli”. Pierwsze przygody naszych ulubionych bohaterów z Fast sagi zainspirowały mocno twórców drugiego Undergrounda, do czego sami przyznali się w wywiadach. Dali sobie 3 lata i w 2004 roku światło dzienne ujrzał właśnie Underground 2.

Miasto Bayview tuż po wybraniu naszego nowego auta stoi dla nas otworem. W tej odsłonie nie ma co się niestety skupiać nad fabułą, bo takowa jest tutaj bardzo płytka i wykonuje ona bardziej zadanie stylistyczne. Co prawda Need for Speed Underground 2 Download jest kontynuacją jedynki, ale mimo to nasz protagonista musi zaczynać z czystym kontem. Całość panującego klimatu skutecznie wypiera potrzebne znania punktów fabularnych, a z czasem nawet nie dochodzi do nas, że jest już to koniec gry.

W porównaniu do jedynki druga odsłona Undergrounda posiadał o wiele lepszy model prowadzenia pojazdów. W końcu o to chodzi w grach z tego gatunku. Wydawał się on tutaj bardziej realistyczny, a i odczucia podczas prowadzenia auta były bardzo satysfakcjonujące.

Coś, co także jest bardzo zauważalne, jest fakt braku jakiejkolwiek policji w świecie gry. W rok później wydanym Most Wanted ciągle mieliśmy do czynienia z pościgami policji przed w trakcie i po wyścigach. Tutaj jakby zabrakło tego, lub twórcy nie pomyśleli jeszcze wtedy o takiej możliwości. Szkoda, bo była szansa na to, że Need for Speed Underground 2 za darmo byłby jeszcze lepszy, niż jest.

Kolejną interesującą rzeczą w Underground 2 był tuning, który tak gromko został zaczerpnięty właśnie z filmów serii Szybcy i Wściekli. Z niepozornie wyglądającego peugeota, albo Hammera dało zrobić się statek kosmiczny, który zamiast lotki czy spojlera miał skrzydło boeinga 757 na dachu. Cud, że razem z tym skrzydłem nie odlatywał na orbitę.

Sprawdź też: Need for Speed Payback Za Darmo PC

Całość podobnego tuningu powróciła w Need For Speed około roku 2016, lecz niestety w tej odsłonie nie mogliśmy pozwolić sobie na tworzenie statków kosmicznych z naszych samochodów. A szkoda, bo potrafiło to idealnie puścić wodze fantazji. Przy całej tej otoczce tuningów mamy także całe miasto Bayview, które na każdym kroku atakuje nasze oczy neonami, cukierkowymi kolorami oraz szeroko pojętymi gadżetami.

W skład wyścigów, które mogliśmy odbywać podczas gry były między innymi takie jak sprint, który polegał na krótkim wyścigu z A do B, zwykły wyścig na okrążenia jak na torze, drift gdzie musieliśmy za pomocą driftu samochodem zdobywać punkty i wiele innych.

Raz na jakiś czas na mapie pojawiała nam się opcja wyścigu specjalnego, który był oznaczany gwiazdką. Takie specjalne wydarzenia objawiały się także w formie sesji zdjęciowej do magazynu samochodowego. Takie akcje nadawały grze realizmu, którego potrzebowała na tamte czasy.

Oczywiście za wszystkie zawody lub akcje specjalne otrzymujemy garść pieniędzy. Jest to niebywale potrzebne do tuningu naszego pojazdu i to nie tylko wizualnego. Czasem przyda się poprawić w naszej furze silnik, albo założyć lepsze nitro.

Grafika w Need for Speed Underground 2 za darmo w roku 2004 była wybitna i nikt nigdy nie spierał się o jej wygląd. Na dzisiejsze lata po upływie aż 17 lat, część młodszych graczy może dopaść pewne kłucie w oko, lecz powiem wam z własnego doświadczenia, że mimo tych lat gra nie wygląda najgorzej. Oprawa graficzna nadal trzyma jakiś założony poziom, a modele samochodów akurat są tutaj bardzo dobrze odwzorowane.

Coś, o czym warto powiedzieć to oprawa audio. Piosenki, które były zawarte w całości ścieżki dźwiękowej, były dobrane perfekcyjnie do tematyki gry. Słysząc Raiders of The Storm, aż poczułem się 15 lat młodszy. Moim zdaniem każdy, kto odczuwa nostalgię, albo nigdy jeszcze nie miał okazji obcowania z tytułem, powinien spróbować swoich sił. Gra jest niesamowicie wciągająca, a klimat wczesnych lat po nowym milenium, gdzie panował ogromny przesyt, prezentuje się tu świetnie.

Dodaj komentarz