world of tanks - zostań czołgistą

World of Tanks

Kategorie: Akcji, MMOrpg, Symulatory

Oceń grę:

World of Tanks 4.25/5 (85.00%) 4 ocen

Graj

Nie chodzi nam bynajmniej o złoty strzał z mieszanki heroiny oraz kokainy, choć sama gra tworzy w naszej głowie uczucie towarzyszące hajowi. Chodzi nam bardziej o to, iż World of Tanks to druga propozycja od firmy Wargaming po World of Warplanes darmowa gra mmo, która podbiła serca milionów graczy na całym świecie. Czy słusznie? Na pewno tak. Gra charakteryzuje się wspaniałym wykonaniem, dużym wyborem maszyn i tym klimatem, który towarzyszy każdemu graczowi w trakcie prowadzenia wojny – jednym słowem, majstersztyk.

Gdyby przeciętny internauta miał wymienić 5 gier, które zna z reklam oraz bannerów, to na pewno wymieni WoT. Nie powinno to dziwić, wszak internautów od dawna pociągały gry, które nie tylko są realistyczne, ale zawierają w sobie coś z historii. Wargaming to nie tylko firma charakteryzująca się wspaniałymi produkcjami, ale przede wszystkim grupa ludzi doskonale znająca historię. Poszukajcie teraz w sieci gier, które zawierają w sobie tyle faktów historycznych, co produkcje Wargaming. Nie znajdziecie takich gier.

Zdajesz maturę z historii? Pora na naukę podczas gry!

„Wyłącz ten komputer i bierz się leniu za naukę” – kiedy powiecie swoim rodzicom, że nie będziecie się uczyli, bo pogracie w WoT i poznacie wszystkie fakty historyczne z okresu drugiej wojny światowej, to oni Wam nie uwierzą. Zdziwią się jednak po wynikach testu. World of Tanks to znakomite połączenie zabawy oraz nauki i według nas każdy nauczyciel historii powinien zapoznać się z tym produktem. Udajemy się w czasy wojny, gdzie wybieramy sobie czołg i jedziemy nim rozstrzelać armię woga. W trakcie rozwoju akcji możemy dowolnie modyfikować nasz pojazd, a także rekrutować innych graczy. Po kilku, może kilkunastu dniach zaczynamy rozumieć na czym polega prowadzenie swojej armii. Niczym Napoleon Bonaparte odkrywamy w sobie zdolności przywódcze i nie pozostaje nam nic innego, jak stanąć face to face z graczami innej ekipy. To, co wyróżnia ten produkt od innych to zdecydowanie silnik graficzny. Ten sam silnik możemy spotkać w grze World of Warplanes, bo przecież producent jest dokładnie ten sam.

Czołg w miejsce samolotu

Bardzo wielu graczy zarzuca producentom WoT podobieństwo do World of Warplanes motywując swoją opinię faktem, iż WoT to dokładnie to samo co WoW, tylko zamiast samolotów wykorzystano czołgi. To bardzo mylna opinia oraz zarzut, bowiem mapa jest zupełnie inna, a same możliwości w WoT przewyższają i to o dwa stopnie WoW. Podobieństwa jednak występują, bo po co zmieniać silnik graficzny, skoro zdał on test? Po co zmieniać sterowanie, skoro starzy wyjadacze poznali je doskonale? Może i występuje w tej grze wiele podobieństw do WoW, ale tą samą sytuację mamy w przypadku gier typu Grand Theft Auto lub … Monopoly.

Krótka opinia o World of Tanks:

Nie musimy się rozpisywać, bo nie ma to żadnego sensu. O tej grze jest głośno i głośno być powinno, bowiem produkt uważamy za dobry i skończony. Mnóstwo możliwości, bardzo ciekawa rozgrywka, dużo fajnych map oraz najważniejsze – grywalność. Oby tylko ktoś nie popsuł tego dzieła. 9/10.

  • Plusy:
  • grafika;
  • sterowanie;
  • muzyka;
  • łączone tryby;
  • klimat.
blog comments powered by Disqus