wolni farmerzy

Wolni Farmerzy

Oceń grę:

Wolni Farmerzy 5.00/5 (100.00%) 1 ocen

Graj

Wolni Farmerzy są znani w naszym kraju stosunkowo od dawna. Ile to już lat? Pewnie z pięć. Jeśli chodzi o branżę, czyli famerkę to wolni farmerzy zaistnieli w sieci jako pierwsi i do dzisiaj trudno ich pokonać. No bo jak można pokonać grę tak dopracowaną i non stop udoskonalaną? Misja niebywale trudna. Zaczynamy od zarejestrowania się na stronie producenta. Radzimy udać się pierw na forum, aby dobrać dla siebie odpowiedni serwer, wszak na każdym poszczególnym serwerze ceny za produkty są zasadniczo różne. Po zalogowaniu się na serwerze zaczynamy grę.

Nic, tylko szczere pole z chwastami

Na początku mamy tylko jedno pole, które nie tylko jest pełne chwastów, ale kryje w sobie też robale i inne dziadostwa. Niestety, ale nie będzie łatwo. Bierzemy to co mamy ( a mamy tylko zboże ) i zasiewamy pole. Po kilku sekundach całość podlewamy i bierzemy się za zbieranie czyli żniwa. Pierwszy etap pokonany, mamy zboże i możemy się zabrać za produkcję czegoś innego. Gra dzieli się na wiele etapów. Zaczynamy od jednego pola, a potem możemy kupować kolejne i sadzić coraz to więcej warzyw, owoców lub nawet hodować zwierzęta. Wszystko kręci się w okół pieniędzy. Z wyprodukowanych warzyw, owoców czy produktów zwierzęcych możemy kupować nasiona i sadzić. Kolejne zbiory to kolejne pieniądze. Gra oferuje również wykonywanie misji, czyli wyzwania. Za każde wyzwanie otrzymujemy jakieś punkty, pieniądze lub nawet monety. Za monety kupujemy sprzęt lub zatrudniamy pomocników. Jednym słowem czeka nas masa zabawy.

Zabawa, ale czy za friko?

W tej grze farmerskiej potrzebne nam będą monety, ale zakup jednej to około 10 000 punktów. Niestety, jednak nie każdy gracz będzie w stanie zarobić 10 000, a co dopiero wydać te pieniądze na jedną monetę. Producenci postanowili ten problem rozwiązać i umożliwiają swoim graczom otrzymanie darmowych monet w zamian za klikanie w reklamy. Metoda całkiem ciekawa, ale pamiętajmy, że po miesiącu klikania w reklamy nasza skrzynka mailowa będzie pełna niepotrzebnego spamu. Monety można także kupić poprzez wysłanie sms, lub wykonanie przelewu bankowego. Im dalej w las, tym robi się jeszcze ciekawiej, ponieważ po wykonaniu 20 questów otwiera się przed nami kolejny świat, czyli mamy dostęp do drewutni, lasu oraz stawu z rybkami. Gra niesamowicie rozbudowana, przez co też dynamiczna. Ucieszy nawet najbardziej zniecierpliwionych brakiem akcji graczy. Co ciekawe to fakt, że sama grafika oraz muzyka są w grze całkiem fajnie dopasowane. Mamy dostęp do unikalnych miejsc, jeździmy sobie traktorkiem i podziwiamy bardzo miłe widoki. Grafika w Wolni Farmerzy stoi na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu nikt z Was nie oprze się wrażeniu, że znajdujecie się w centrum wypasionej wsi!

Krótka opinia:

Wolni farmerzy to gra, która naprawdę może ciekawić. Wystarczy mieć godzinkę wolnego czasu dziennie i można śmiało pokusić się o zarobienie 10 000 punktów za które można rozbudować obory lub pola. Grafika, muzyka i fabuła na plus, ale po czasie gra nudzi i to już jest na minus. Od nas ocena 9/10, ponieważ WF to jednak nadal ogromny hit.

  • Plusy:
  • fabuła;
  • spory wybór warzyw i owoców na farmie;
  • możliwość rozbudowy zagród farmerskich;
  • ciekawe questy;
  • grafika;
  • sterowanie;
  • muzyka.
blog comments powered by Disqus