5 grudnia 2016

Wargaming przejmuje fińskie studio Boomlagoon?

Wargaming przejmuje fińskie studio Boomlagoon? Tak!

Wargaming czyli studio odpowiedzialne za takie hity jak World of Tanks i World of Warships ogłosiło zakup fińskiego studia Boomlagoon, które jest odpowiedzialne za takie przeboje jak Monsu, Spirit Hunter czy Super Soldiers. Boomlagoon dołącza do firmy przekształcając się tym samym w nową strukturę: Wargaming Helsinki. Studio ma być teraz odpowiedzialne za produkcję gier na urządzenia przenośne.

Boomlagoon to firma założona w 2012 przez weteranów, którzy wcześniej pracowali w najlepszych firmach w branży wliczając w to Rovio, Remedy, Digital Chocolate czy Housemarque. Po wydaniu udanych produkcji bazującej na zbieraniu kart – Monsu, a następnie Spirit Hunter, firma skierowała się w stronę tytułów opartych na społecznościach, czego przykładem jest właśnie Super Soldiers.

Co to oznacza dla graczy? Ci mogą spodziewać się na pewno kontynuacji wielkich hitów mobilnych, obydwu producentów oraz na pewno nowych tytułów. Ciekawe też czy coś ruszy się w kwestiach mobilnych wersji World of Tanks i World of Warships?

blog comments powered by Disqus