sportowa gra przeglądarkowa top eleven

Top Eleven

Oceń grę:

Top Eleven 3.86/5 (77.14%) 7 ocen

Graj

Kiedy piszemy o symulatorach piłkarskich, to trudno nie znaleźć gry, która nie będzie porównywana do legendarnego już Football Managera. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest bardzo prosta. Do mistrza zawsze porównuje się pretendenta. Mamy tak chociażby w boksie i jeśli chodzi o gry, to mają one bardzo wiele wspólnego z boksem. Zapewne wszyscy znacie naszego mistrza federacji WBC, Krzysztofa Diablo Włodarczyka. Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. W większości swoich walk nie jest faworytem, ale i tak wygrywa wszystko co się da. Ostatnio głośno jest o Mateuszu Masternaku, który uważa siebie za lepszego od mistrza, ale to tylko kolejny pretendent. Można ich porównywać, ale mistrz pozostaje mistrzem i większość walk odróżnia chłopców od mężczyzn.

W przypadku gry Top Eleven jest dokładnie tak samo. Wieczne porównania do Football Managera to coś normalnego i postaramy się opisać ten produkt najbardziej rzetelnie i obiektywnie jak tylko potrafimy.

Pretendent godny podziwu

O grze Top Eleven możemy napisać, że jest godnym pretendentem do tronu najlepszej gry o charakterze managerskim. Bardzo duża ilość zawodników, kluby, rankingi, kontrakty, sponsorzy i przede wszystkim mecze – życie managera nie jest usłane różami. Na początku gry przyjdzie nam prowadzić skromny, biedny klub, który po kilku miesiącach możemy śmiało wnieść na szczyt tabeli. Zdobywamy podwórkowe puchary i inne, większe kluby zaczynają się nami interesować. Po udanym sezonie otrzymujemy propozycję podpisania kontraktu z wielkim klubem i od nas samych zależy, czy będziemy chcieli zdobyć wszystkie możliwe puchary z futbolowym gigantem.

Gra ma charakter taktyczny. Musimy umieć robić pieniądze, bo bez tej wiedzy nie uda nam się odnieść sukcesów. Jak wiadomo sami piłkarze kosztują, ale też pobierają co miesięczne pensje. Kasa klubowa musi być stale napełniana pieniędzmi pochodzącymi od sponsorów oraz telewizji, bo graczy należy opłacać, ale sami managerowie też chcieliby zarabiać. Oprócz prowadzenia drużyny przyjdzie nam także wyławiać młode talenty. Musimy posiadać minimum wiedzy na temat rozwoju piłkarzy i dbać o ich psychikę. Po kilku latach starsi gracze odchodzą na emeryturę, a my możemy wystawić na ich miejsce głodnych młodych wilków, którzy odwdzięczą nam się bramkami oraz zdobywaniem pucharów.

Z mistrza należy brać przykład

Istnieje wiele podobieństw Top Eleven do Football Manager, ale jak może być inaczej? Musi tak być. Producenci Top Eleven bardzo się postarali, aby ich produkt podbił serca graczy i ta sztuka im się udała. Gra jest ciekawa, momentami nawet przypomina zręcznościówkę i za to powinniśmy zrobić pokłon w stronę pretendenta. Mistrz jest tylko jeden, ale biorąc z niego przykład możemy się w krótkim czasie nauczyć czegoś nowego. Top Eleven od swojego mistrza nauczyło się bardzo wiele, zatem jest to produkt gotowy i skończony.

Krótka opinia o Top Eleven:

Bez zbędnego owijania w bawełnę. Gra jest ciekawa i bardzo dopracowana. Producenci postarali się, aby ich produkt wyróżniał się na tle innych, zatem już na starcie przyznajemy Top Eleven ocenę 9/10. Na dychę zasługuje tylko mistrz, ale kto wie? Może za kilka lat pretendent pokona mistrza? Zobaczymy.

  • Plusy:
  • grafika, muzyka;
  • ciekawy tryb pucharowy;
  • wiele opcji rozwoju graczy;
  • taktyczne podejście do treningów;
  • możliwość pozyskiwania sponsorów.
blog comments powered by Disqus