tibia

Tibia

Kategorie: MMOrpg, Strategiczne

Oceń grę:

Tibia 1.00/5 (20.00%) 1 ocen

Graj

O grze Tibia powiedziano i napisano już bardzo wiele. Miliony graczy kochają ten produkt za nieprzewidywalność, inni zaś uzależniają się od niej na tyle mocno, że nie mogą znaleźć dla siebie wolnego czasu. Co by o tej grze nie napisać – potrafi przykuć uwagę na wiele godzin i bardzo dobrze, bowiem życie człowieka to nie tylko praca oraz wydawanie pieniędzy, ale przede wszystkim odpoczynek oraz maksymalny poziom zabawy. Tibia jest produktem kultowym, zatem nie ma sensu pisać o niej esejów. Gra polega na sterowaniu postacią podróżującą po świecie o nazwie Tibia. Rozgrywka polega na trenowaniu i szlifowaniu umiejętności swojego bohatera poprzez polowanie na różne stwory za pomocą broni i zaklęć. W miarę upływu czasu możemy napadać na przeciwników i kraść im ich moce oraz bronie. Warto tutaj wspomnieć, że sama gra nie jest do końca darmowa, ponieważ im lepszy chcemy mieć sprzęt (w tym przypadku bronie oraz ekwipunki dodatkowe), tym więcej pieniędzy (rzeczywistych) musimy zainwestować.

Bo na grze można też zarobić

Pewnie wielu z Was zna Tibię od strony biznesowej, wszak można na swojej postaci całkiem nieźle zarobić. Wielu graczy prowadzi tak zwany Duel „Lajf”, czyli steruje dwoma postaciami. Jedna z postaci jest jego prywatną, a druga przeznaczona do nabijania kolejnych leveli i po czasie wystawiana na sprzedaż. Według różnych szacunków możemy się dowiedzieć, iż jedna postać z tej kultowej gry warta jest przynajmniej 300 – 500 złotych, o ile przekroczymy level numer sto. Dobry pomysł na zarobek? A jakże!

Mimo, że skromna, to ma swój urok!

Wielu graczy zarzucaj nowoczesnym produktom zbytnie rozbudowanie. Gry przeglądarkowe powinny występować w formie minimalistycznej, zatem prosta grafika oraz zredukowany do minimum poziom dźwięków jest przez wiele osób niezwykle pożądany. Tak jest właśnie w grze Tibia. Tibia nie oferuje nam zbyt skomplikowanej grafiki oraz ciekawej muzyki. Jako, iż sama gra jest bardzo stara – producenci nie mają zamiaru jej unowocześniać, bo jaki jest w tym sens, skoro to co zostało stworzone kilkanaście lat temu nadal funkcjonuje fantastycznie? W Tibii możemy się zakochać, albo ją z miejsca znienawidzić. Cechuje się wspaniałą fabułą i jest bardzo grywalna. Oprócz prowadzenia rozgrywki możemy także poznawać swoich konkurentów, dzięki czemu nikt nam nie powie, że siedzimy tylko w domu zamiast wyjść na dwór i poznać kogoś nowego 🙂

Krótka opinia o Tibia:

Tibia charakteryzuje się kultową już grafiką, oraz niesamowitą grywalnością. Cały świat potrafi nas wciągnąć na tyle mocno, że poza Tibią nie będziemy mieli żadnych innych zainteresowań. Czy to dobrze? Z jednej strony uzależnienie może być bardzo silne, ale z drugiej każdy z nas powinien znaleźć dla siebie jakąś rozrywkę. W naszej opinii Tibia za swoją kultowość oraz nieszablonowość zasługuje na notę 8/10. To bardzo wysoka ocena, ale legend nie ocenia się niżej.

  • Plusy:
  • grywalność;
  • klimat;
  • wiele leveli;
  • mnóstwo opcji rozbudowy bohatera;
  • ciekawe sterowanie;
  • integracja z innymi.
  • Minusy:
  • słaba muzyka;
  • większość ekwipunków jest płatnych.
blog comments powered by Disqus