Terra Militaris darmowe gry przeglądarkowe

Terra Militaris

Oceń grę:

Terra Militaris 5.00/5 (100.00%) 5 ocen

Graj

Terra Militaris to gra, gdzie przyjdzie nam się zmagać z innymi graczami w czasie rzeczywistym, a sama fabuła osadzona jest w starożytności. Brzmi pewnie nieco zabawnie, ale kiedy zalogujemy się na stronie producenta i rozpoczniemy zabawę, szybko dojdziemy do wniosku, że jest to jedna z najciekawszych gier ostatnich lat. Do wyboru mamy kilka trybów rozgrywki. Pierwszym trybem będzie walka o tereny, a drugim o wypływy i pieniądze. W zależności od tego jak sobie zaplanujemy zabawę, czekać nas będzie masa frajdy. Od razu pragniemy zaznaczyć, że rozgrywka nie będzie trwała w nieskończoność.

Dynamiczna walka w Terra Militaris

Terra Militaris jest produktem niezwykle dynamicznym, dzięki czemu w ciągu kilku dni uda nam się zrozumieć cały jej sens i nie zaznamy nudy. Zaraz na początku zabawy, jak w innych strategiach przeglądarkowych, wybieramy imię, cywilizację i wchodzimy do świata gry. Towarzyszy nam następnie samouczek, który pomaga nam przebrnąć przez olbrzymią i być może nieco przytłaczającą na początku, ilość opcji. Budujemy obiekty oraz skupiamy się na rozwoju naszego gracza. Z każdym kolejnym levelem jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia, które będą miały wpływ na końcowy efekt rozgrywki. Najciekawszą i najważniejszą częścią Terra Militaris jest walka, podczas której musimy zniszczyć potwory i armie, by przejąć wszystkie surowce. Gra pod tym względem do złudzenia przypomina OGame, bowiem i w kosmicznej produkcji skupiamy się na kradzieży oraz rozbojach.

Armia dla armii

Nasza armia jest dla nas bardzo ważna a my, jako jej przywódcy musimy doskonale przekazywać rozkazy. Zmysł taktyczny oraz wyrafinowanie są zatem bardzo ważne. W ciągu zaledwie kilku dni dostrzeżemy, że bez naszej grupy ludzi nie damy rady wygrać bitwy, a co dopiero wojny. Przygotujmy się więc na kilka godzin ciężkiego treningu, by jak najlepiej zrozumieć cały ten świat. Grafika wygląda całkiem nieźle, w stosunku do innych gier przeglądarkowych ? możemy podziwiać latające ptaki, wodę w wodospadzie czy flagę powiewającą na wietrze. Nieco gorzej prezentuje się np. wygląd pałacu oraz zachowanie naszej armii, które bywa … niezrozumiałe. Istotnym elementem w tej grze będzie na pewno organizacja. Musimy być bardzo rozganizowani, bo tylko w ten sposób uda nam się odnieść sukces. Nie możemy liczyć na innych graczy, bo ci zamiast nam pomóc, to będą robili wszystko by nam przeszkodzić.

Wpływy, władza i pieniądze

Kasa i władza to coś, co pociąga pewnie większość graczy na całym świecie. Z nami nie jest inaczej. Tylko dzięki temu Terra Militaris stała się dla nas naprawdę ciekawym produktem. Istotny jest fakt, że gra sama w sobie ma do zaofeorowania coś więcej, niż tylko kolejną nudną przygodę, gdzie zdobywamy tereny i czyhamy na naszych wrogów. Im nasi bohaterowie stają się silniejsi, tym więcej armii mogą werbować i tym potężniejsze stają się jednostki w ich armii. Bohaterowie posiadają unikalne zdolności, dodatkowo wpływając na możliwości wojska. Generalnie rzecz ujmując: Gra jest naprawdę ciekawa i całkiem rozbudowana. Oferuje sporo możliwości. Ocena 7/10 jest najwyższą, jaką możemy temu produktowi przypisać. Naszym zdaniem żaden gracz nie zazna nudy mierząc się z wrogami w Terra Militaris.

  • Plusy:
  • grafika
  • mapa
  • interfejs
  • sterowanie
  • Minusy:
  • słaba fabuła
  • przewidywalność
blog comments powered by Disqus