tera darmowa gra mmo

Tera

Kategorie: Akcji, Do pobrania, MMOrpg

Oceń grę:

Tera 4.67/5 (93.33%) 3 ocen

Graj

Azjatycki producent gier zaskoczył nas już kilkakrotnie. Wiadomo nie od dziś, że Azjaci mają w swojej naturze kopiowanie wszystkiego co tylko da się podrobić. Wszyscy prędzej czy później kupimy sobie buty Nice, które może i wyglądają jak Nike, ale ciągle są jego podróbką. Może wielu z Was zagrało już w Word of Warcraft i kiedy przesiądziecie się na Terę, nie będziecie mogli się nadziwić w jaki sposób można rozwalić system. Istotnie, gra Tera rozwala system totalnie dzięki temu, że została stworzona przez Azjatów. Czy to na plus, czy może na minus? Zdecydowanie na plus. Zapraszamy do świata walki oraz kapitalnej fabuły!

Od końca do początku

Zacznijmy może od końca, czyli pierwszego wrażenia jakie przyjdzie odczuć graczowi zasiadający przed komputerem. Grafika. Grafika została stworzona wręcz kapitalnie. O ile do tej pory gry tego typu charakteryzowały się raczej prostym modelem silnika graficznego oraz muzycznego, o tyle Tera wybija się pod względem dopieszczenia. Po zalogowaniu się do gry przyjdzie nam ujrzeć wspaniały świat, który jest bardzo dopracowany pod względem detali. Mapa jest ogromna, ale za to przejrzysta. Nie samą odrobiną innowacji TERA wyróżnia się z reszty MMO-wego tłumu. To, co zwraca uwagę w jej przypadku, to znakomita jakość wykonania. Gra posiada nowoczesny silnik sterowania, dzięki czemu zdobywa u nas na starcie kilka plusów. Wiadomo, że większość gier nudzi się po czasie, ale Tera doskonale zabija to uczucie poprzez doskonałe rozwiązania interfejsowe.

Fabuła której … nie ma?

Tera posiada oczywiście fabułę, ale mało który gracz zwraca na nią uwagę. Dlaczego? Ponieważ nie ma sensu się na niej skupiać, kiedy mamy w okół siebie wspaniałą grafikę oraz doskonałą muzykę. W grze przyjdzie nam walczyć z tytanami na wielkim kontynencie, który jest podzielony na pół. W trakcie wykonywania misji będziemy działać na wielu płaszczyznach. Z jednej strony bierzemy udział w wojnie, zaś z drugiej musimy bronić swojego terytorium przed atakami wrogów. Reasumując: Rozgrywka jest przednia, ale …

… nie zrażajcie się podobieństwem do WoW.

Pewnie wielu z Was po zalogowaniu się do gry zauważy, iż jest ona nieco podobna do WoW. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ Azjatycki producent postawił na innowacyjność iw tym przypadku się ona opłaciła. Naszym zdaniem sama gra jest o wiele lepsza i bardziej dopracowana niż WoW. Skąd te rewelacje? Te rewelacje biorą się z tego, iż sam produkt został dopracowany w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Bardzo wiele osób docenia nowoczesność w postaci silnika graficznego, dzięki któremu możemy dostrzec wiele ciekawych, często ukrytych przesłań w grze.

Krótka opinia:

Tera to gra warta uwagi i zasługuje na wysoką notę. Bardzo wielu graczy na całym świecie docenia ten produkt za niezwykłą innowacyjność podczas wykonana. Jest bardzo ciekawa, niesamowicie rozbudowana oraz zapewnia kapitalną rozrywkę. Naszym zdaniem nota 9/10 będzie odpowiednia. Dlaczego nie dziesięć? Ponieważ Azjatycki producent nieco pokopiował styl z WoW.

  • Plusy:
  • grafika!;
  • muzyka!;
  • grywalność;
  • fabuła;
  • sterowanie;
  • mapy;
  • Minusy:
  • podobieństwo do WoW.

blog comments powered by Disqus