tanki online- darmowa gra o czołgach na przegldarkę

Tanki Online

Oceń grę:

Tanki Online 4.00/5 (80.00%) 9 ocen

Graj

Tanki Online to darmowa gra MMO, w której obejmujemy kontrolę nad potężnym czołgiem. Tytuł jest w całości oparty na technologii flash, dzięki czemu możemy go uruchomić bezpośrednio w przeglądarce internetowej.

Graj na czym chcesz

Tanki Online do poprawnego działania wymagają dowolnego komputera z przeglądarką internetową i dostępem do internetu. Dzięki temu grę można uruchomić na dosłownie każdej maszynie, nie martwiąc się o wymagania sprzętowe.

Tytuł jest swego rodzaju połączeniem kultowej gry Battle City z NES-a z typową grą akcji opartą na silniku 3D. Zawiera w sobie ducha przeszłości, jednocześnie oferując elektryzujące potyczki wieloosobowe z żywymi graczami.

Rozwijaj żelazną bestię

Głównym elementem Tanki Online są potyczki z innymi graczami. Z przeciwnikami można się ścierać samotnie lub w grupie znajomych. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby założyć klan i piąć się w rankingach.

w grze o czołgach spędzisz dużo czasu w garażu

Każdy gracz zaczyna od najbardziej podstawowego modelu czołgu. Wraz z kolejnymi wygranymi rundami awansuje na wyższy poziom doświadczenia i zyskuje dostęp do bardziej zróżnicowanej i potężnej broni. Do wyboru są różne rodzaje kadłuba czy też wieżyczek. Pojazdy mogą strzelać zarówno z tradycyjnej amunicji, jak i z nieco bardziej niekonwencjonalnej broni – np. z laserów.

Cztery tryby gry w Tanki Online, tona zabawy

Tanki Online posiadają aż cztery tryby gry. Dostępny jest tradycyjny Deathmatch, w którym każdy gracz może liczyć tylko na siebie. Dla osób preferujących walkę w zespole dostępny jest Team Deathmatch, który wyznacza nam cel zabicia wszystkich wrogów.

widok czołgu

Nieco bardziej skomplikowane jest Capture the Flag, czyli tryb, w którym drużyny rywalizują o flagę. Ostatnią z możliwych rozgrywek jest Control Points, czyli walka o strategiczne punkty na mapie.

Prostota rozgrywki

Pomimo ciekawych założeń, Tanki Online charakteryzują się niezwykle prostym sterowaniem. Do kontrolowania kilkudziesięciotonowej bestii potrzebujemy zaledwie kilku przycisków. Standardowe obłożenie WSAD jest odpowiedzialne za poruszanie się, natomiast strzał oddajemy za pomocą spacji.

Tanki Online reprezentują typowo zręcznościowy styl gry. Elementy symulacyjne zostały tu zastąpione szybką i energiczną walką o każdy punkt. Mimo wszystko prawa fizyki mogą pokrzyżować nam plany. Gdy nasz czołg wpadnie w wyrwę lub przepaść, zaklinuje się i stanie się podatny na ostrzał przeciwnika.

Tanki Online to gra z zasługami

Tanki Online są dostępne na rynku od 2009 roku i od tego czasu zdążyły być docenione zarówno przez graczy, jak i krytyków, zdobywając wiele branżowych nagród – w tym między innymi „Best Technology” na Russian Flash Awards 2009.

Co ważne, gracze mają wymierny wpływ na rozwój tego tytułu. Twórcy słuchają głosu społeczności i analizują wszystkie sugestie. Użytkownicy mogą ponadto tworzyć własne mapy, na których rozgrywane są potyczki. Dzięki temu dosłownie każda osoba może dać coś od siebie dla innych graczy.

blog comments powered by Disqus