Sparta War of Empires strategiczna darmowa gra na przeglądarki

Sparta: War of Empires

Oceń grę:

Sparta: War of Empires 4.63/5 (92.50%) 8 ocen

Graj

Przenieść się w czasy antyczne, kiedy Sparta boryka się z potężną armią Kserksesa. Pomóż przeciwstawić się wrogowi, zostań bohaterem i super wojownikiem.

Grę rozpoczynamy w V wieku naszej ery. Na ten czas przypadają najazdy perskiej armii na ziemie spartan. Wojna jest wyniszczającą i nie widać żeby zakończyła się zwycięsko. Kolejne utracone terytoria, zabici żołnierze. Krótko mówiąc nie jest dobrze. Sparta potrzebuje kogoś, kto podniesie ich morale i poprowadzi armie do zwycięstwa. Bohater i wojownik w jednym musi pójść na wiele kompromisów, zawrzeć sojusze, a wszystko po to żeby pokonać armię Kserksesa. Dla ułatwienia zadania pomocnikiem naszego bohatera będzie sam Leonidas.

Pomocne sojusze w Sparta: War of Empires

Naszym zadaniem jest obrona osady, w której mieszkamy oraz prowadzenie szeroko zakrojonej dyplomacji pomiędzy innymi graczami. To pozwoli nie tylko lepiej się rozbudowywać, ale również stworzyć potężną armię będącą wstanie wygrać z persami.

sojusze w Sparta: War of Empires

Współpraca z innymi w Sparta War of Empires to podstawa i trzeba o tym pamiętać. Tylko dobrze zawiązane sojusze i traktaty gwarantują sukces. Im lepsza dyplomacja tym Twoja pozycja będzie silniejsza, a to pozwala na rekrutowanie nowych jednostek wojska jak i stawianie nowych budynków w osadzie. Urzędnicy pracujący dla Ciebie będą codziennie zdawać raporty, kto chce zawrzeć sojusz i pakt. Jeśli traktat zaproponowany przez innego gracza nie odpowiada Twojej polityce to możesz go wymienić na inny ze swoim sojusznikiem.

Niezbędne surowce

Warto pamiętać o tym, że do rozbudowy potrzebne są odpowiednie materiały, a potężna armia musi coś jeść żeby była silna i niepokonana. Zarządzanie surowcami takimi jak brąz, drewno czy ziarno to ważny element gry. Nie można doprowadzić do takiej sytuacji żeby któregoś z surowców zabrakło. Surowce zdobywamy na dwa sposoby, albo wydobywając w swoim mieście albo kupując od naszych sojuszników i innych miast w całej Grecji. Do wyboru mamy wiele miast prowadzony przez komputer oraz innych graczy. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zaproponuje nam dobrą cenę za potrzebna nam surowce. Naszym celem jest stworzenie potężnej armii i pokonanie persów. Trzeba o tym pamiętać przez cały czas.

spartańska jednostka konna

Skuteczna strategia

Wojna to trudny okres, dlatego nie można liczyć tylko na siebie. Samodzielna walka nie będzie trwała zbyt długo, bo nie będziemy mieli takiej armii i takiej siły. Tylko w grupie z innymi sojusznikami jesteśmy wstanie osiągnąć sukces. To właśnie Ty możesz zostać bohaterem Sparty, ale pamiętaj inni gracze walczą o dokładnie to samo. Swoją aktualną pozycję możesz sprawdzać w rankingu najlepszych przywódców.

widok miasta w Sparta War of Empires

Gra Sparta: War of Empires posiada niesamowitą grafikę oraz rozbudowaną fabułę. Jest to gra, która wciągnie każdego gracza na długie miesiące. Antyczny świat przyciąga nas jak magnes.


blog comments powered by Disqus