SMITE - darmowa gra na komputer

SMITE

Kategorie: Akcji, MMOrpg

Oceń grę:

SMITE 5.00/5 (100.00%) 6 ocen

Graj

Smite to gra MMO, w czasie której gracz wciela się w postać jednego z antycznych bogów. Razem z innymi graczami ma stosunkowo proste zadanie ? pokonać przedstawicieli przeciwnej drużyny. Gra w umiejętny sposób łączy prostotę rozgrywki z możliwością rozwoju i awansowania postaci.
Smite nie jest grą przeglądarkową i należy ją ściągnąć, co wymaga zarówno sporo miejsca na dysku, jak i czasu. Na szczęście, twórcy gry przygotowali krótkie filmiki na czas instalacji, które z jednej strony zachęcają do rozgrywki, z drugiej tłumaczą przyszłemu zawodnikowi podstawowe zasady gry. Dzięki temu, gdy SMITE wreszcie się zainstaluje, gracz niemal natychmiast może przejść do rozgrywki.

Zanim będzie mógł wziąć udział w walce przeciwko innym graczom czeka go jeszcze krótki i mało uciążliwy tutorial. Kolejny punkt to już sama gra.

Wybór postaci

Każdy gracz ma do wyboru kilkadziesiąt postaci bogów z kultur całego świata. Poza postaciami z greckiego Panteonu i egipskich wierzeń znajdą się tutaj także bogowie azjatyccy czy azteccy. Można by powiedzieć, że gra ma więc wręcz wymiar edukacyjny: każdy z bogów jest krótko opisany, co pozwala zapoznać się z podstawowymi informacjami na jego temat.

smite postacie

Przed każdą rozgrywką gracz może wybrać spośród kilku bogów ? dostęp do kolejnych uzyska wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Każda postać ma zestaw 4 unikalnych umiejętności, które może rozwijać w czasie gry i które pozwalają one na zadawanie coraz większych obrażeń. Tak więc chociaż można zmieniać postać przy każdej rozgrywce, ze względów praktycznych nie opłaca się tego robić ? każdym nowym bogiem zaczynamy od zera.

Aby pokonać drużynę przeciwną należy zabić Minotaura strzegącego wrogiej świątyni. Nie wystarczy jednak rzucić się cała zgrają na niego, ponieważ istnieją dodatkowe przeszkody. Każda z drużyn dysponuje dwiema wieżami, odradzającym się Feniksem oraz grupą śmiertelnych żołnierzy, którzy pomagają bogom w zniszczeniu przeciwnika oraz obronie własnej świątyni. Należy więc umiejętnie sterować rozgrywką tak, by pokonać wroga i nie dopuścić go do własnej świątyni.

To jednak tylko jeden ze sposobów rozgrywki. Gracze mogą także wyzywać się na pojedynki gracz vs gracz, a także ? jeśli należą do jakiegoś klanu ? drużyna vs drużyna. To wszystko znacznie urozmaica rozgrywkę.

Mięśnie i gołe ciało

Gra nie ustrzegła się pewnych sztampowych rozwiązań. Grafika nie powala na kolana, ale nie ma ona większego wpływu na grywalność Smite. Z niezrozumiałych powodów wojowniczki są ubrane w zbroje, które składają się wielokrotnie z niewiele więcej niż pasków cienkiego materiału. Postacie męskie z trudem zaś wytrzymują pod naporem własnych nabrzmiałych mięśni ? przynajmniej w większości przypadków. Z drugiej strony wyraźnie widać, że twórcy gry podeszli do całej kwestii z pewnym dystansem: boginki wyginają się i przesyłają graczowi całuski, bogowie również przejawiają poczucie humoru. Krótkie animacje urozmaicają rozgrywkę.

Smite to gra wystarczająco skomplikowana, by nie znudziła się po pierwszych kilku walkach. Konieczność zdobywania doświadczenia, by kolejne metody walki i postacie stawały się dostępne sprawia, że gra staje się wciągająca. Potrzebna jest przynajmniej prosta strategia, by wygrać jako drużyna ? nie wystarczy klikać na przeciwników częściej niż robi to przeciwnik. Z drugiej strony Smite jest wystarczająco prosta, by służyła jako codzienna i niewymagająca wysiłku umysłowego rozrywka.

blog comments powered by Disqus