darmowa gra mmo Skyforge

Skyforge

Kategorie: Akcji, Do pobrania, MMOrpg

Oceń grę:

Skyforge 5.00/5 (100.00%) 1 ocen

Graj

Skyforge to wyjątkowa i darmowa gra MMORPG. Stworzona została przez zespół Allods we współpracy z Obsidian. Projekt powstawał od 2010 roku, a pierwszą zamkniętą betę opublikowano dla wybranych graczy w dniu 11 marca 2015 roku na PC. Na razie pograć w nią mogą jedynie Europejczycy i Amerykanie.

Co wyróżnia Skyforge?

Choć mogłoby się wydawać, że w grach MMORPG widzieliśmy już wszystko, to właśnie Skyforge nas zadziwi. W grze wcielamy się w żołnierza, który, jak się szybko okazuje, nie jest zwykłym człowiekiem. Posiada on bowiem boski pierwiastek, co czyni go nieśmiertelnym i pozwala na zdobycie niewyobrażalnie potężnych mocy.

postać w grze

W grze najbardziej innowacyjny jest system levelowania postaci. Nie ma tu zwykłego paska doświadczenia, który uzupełnia się w zależności od tego, ilu pokonaliśmy wrogów. W Skyforge mamy do czynienia z systemem o nazwie ?prestiż?. Rozwijamy go poprzez zdobywanie coraz to lepszych przedmiotów (na początku dzięki licznym questom) i wykupywanie umiejętności. Do zdobywania kolejnych skilli potrzebujemy specjalnych klejnotów, które będziemy otrzymywać losowo podczas rozgrywki.

Kolejną nowością jest to, że w każdej chwili (oczywiście poza aktywną walką) możemy zmienić klasę naszego bohatera nie tracąc zdobytego prestiżu czy klejnotów. Dzięki temu gra staje się niezwykle ciekawa, ponieważ nie musimy tworzyć co chwilę nowych postaci, by przekonać się, jaka klasa tak naprawdę najbardziej do nas pasuje.

I drzewko umiejętności? Jest podobne do tego znanego nam z Path of Exile, jednak i tutaj zabawy jest jeszcze więcej. Na pierwszy rzut oka wybór skilli wydaje się nie mieć końca. Dopiero po jakimś czasie grania udaje się wszystko opanować i z rozwagą wybierać poszczególne umiejętności – gdyż np. te, które podnoszą nam w znaczący sposób prestiż, wcale nie muszą się przysłużyć w efektowanej walce.

walka w grze Skyforge

Sama walka jest bardzo prosta i intuicyjna. Skille umieszczone są na numerach klawiatury i przyciskach myszy. Bez problemu nauczymy się sekwencji i ?kombosów?, których w grze jest całkiem sporo.

Rozbudowane drzewko umiejętności w połączeniu z możliwością zmiany klasy i specjalizacji pozwala na stworzenie naprawdę unikatowego bohatera. W grze ciężko trafić na typowych tanków czy healerów, role się przeplatają, co doświadczeni gracze wykorzystują do zrobienia ?wybuchowych mieszanek?.

Świat Skyforge

Twórcy gry nie poprzestali na nowościach tylko w systemie walki i rozwoju postaci. Skyforge osadzony jest w świecie, w którym fantastyka i science-fiction łączą się. Starożytne tajemnice i potężni nieśmiertelni żyją obok najnowszych technologii. Nasza przygoda ma miejsce na planecie Aelion. We wszechświecie Skyforge bogowie czerpią moce od swoich zwolenników, a planeta Aelion była kiedyś wolnym światem chronionym przez większego boga Aeli, który pomógł w cywilizacyjnym rozkwicie. Jednak Aeli zniknął, opuszczając świat wyznawców, który teraz jest chroniony tylko przez Nieśmiertelnych i kilku pozostałych pomniejszych bogów, którzy muszą bronić się przed innymi licznymi wrogami.

blog comments powered by Disqus