The Settlers Online

Oceń grę:

The Settlers Online 5.00/5 (100.00%) 2 ocen

Graj

The Settlers jest produktem powszechnie znanym przez graczy. Wcielamy się w rolę właściciela ziemskiego, a naszym zadaniem jest prowadzenie swojego domu, osady i pilnowanie pól uprawnych. Możemy hodować także zwierzęta, a za zarobione w grze pieniądze kupować różnego rodzaju dodatki. Innymi słowy – gra jest bardzo ciekawa i jeśli myślicie, że wersja przeglądarkowa nie jest tak rozbudowana, jak PC-towska, to nieźle się zdziwicie. Producent postawił na prostotę, ale też wyrafinowanie. Gra sama w sobie jest bardzo ciekawa. Widok z góry doskonale obrazuje miejsce, gdzie przyjdzie nam budować swoje imperium. Charakter TSO jest przede wszystkim strategiczny, dlatego osoby z nosem do robienia siana powinny jak najszybciej poznać ten produkt.

Taktyka ma znaczenie

Taktyka ma ogromne znaczenie, bowiem dzięki niej możemy obrać sobie jakąś drogę ku zdobyciu sporej ilości pieniędzy. Jeśli w życiu realnym człowiek nie żyje samymi pieniędzmi, o tyle w grze jest zupełnie na odwrót. Musimy non stop pilnować swojego domu i hodować surowce. Kiedy je sprzedamy – logicznie zarabiamy pieniądze i przeznaczamy je na to, co nam się podoba. Niczego nie osiągniemy bez wiernych poddanych, dlatego kluczową sprawą jest dbanie o zaspokajanie potrzeb podległych nam osadników. Z czasem ilość naszych pomocników znacznie się zwiększy, dlatego musimy zarabiać na tyle dużo pieniędzy, aby wszystkich utrzymać. Istotny jest fakt, że gra sama w sobie jest bardzo prosta. Jeśli mieliście kiedyś przyjemność grać w Settlersów, jednakże nie w wersji przeglądarkowej, to tam poziom był o 3 punkty trudniejszy. W wersji przeglądarkowej gra jest bardzo prosta, jednak wymaga znajomości taktyk. Kolejną ciekawostką jest fakt, iż w grze będziemy mieli do czynienia z pomocnikami pod postacią samouczków. Każdy gracz od samego początku będzie otrzymywał instrukcję i warto je czytać, bowiem są niezwykle przydatne.

Buduj, sprzedawaj, zarabiaj

W odróżnieniu od innych gier o charakterze strategicznym, The Settlers Online prezentuje bardzo wiele możliwości. W tym wirtualnym świecie możemy zbudować swój własny „raj”, bo przecież nie mamy żadnych ograniczeń. Istotą całej gry jest pieniądz. Bez niego nie ma szans utrzymać siebie oraz grupy swoich poddanych. Zadaniem podwładnych jest przecież robienie dla nas pieniędzy, zatem należy o nich dbać. W ogólnym rozrachunku tytuł prezentuje się ciekawie i nie ma co się dziwić, że gra przyciąga miliony graczy z całego świata.

Krótka opinia o The Settlers Online:

Już po kilku godzinach grania w The Settlers Online można dojść do wniosku, że jest to gra bardziej taktyczna niż finansowa. Oczywiście aspekt pieniężny jest tutaj bardzo ważny, ale bez doboru odpowiedniej taktyki będziemy zarabiali o wiele wolniej. Producenci postarali się, aby oddać nam ten świat najbardziej rzetelnie jak tylko się da. Spotkamy się zatem z wieloma szczegółami i są one dopracowane. Istotny jest fakt, że każdy gracz może się swobodnie komunikować ze swoimi konkurentami. Naszym zdaniem ten produkt jest wart uwagi i dlatego zasługuje na ocenę 8/10.

  • Plusy:
  • grafika
  • muzyka;
  • sterowanie;
  • interfejs;
  • gra nie nudzi, ciągle coś się dzieje.
  • Minusy:
  • brak częstych aktualizacji;
  • wersja polska niedopracowana.
blog comments powered by Disqus