symulator kolejowy rail nation

Rail Nation

Oceń grę:


Graj

Dla miłośników motoryzacji i lotnictwa stworzono gry strategiczne, w których mogą operować ulubionymi środkami transportu. Amatorzy kolei również znajdą coś dla siebie – prezentujemy grę Rail Nation, która zdobyła już 3-milionową społeczność walczącą o miejsce w rankingu i prestiż!

Rail Nation
to wyprodukowana przez studio Bright Future gra przeglądarkowa w polskiej wersji językowej. Jest połączeniem gry strategicznej i ekonomicznej, polegającym na rozbudowywaniu sieci kolejowej i realizowaniu zleceń związanych z transportem towarowym.

Cel i zasady gry Rail Nation

Głównym celem gry jest zdobycie dominacji na rynku kolejowym i wyeliminowanie konkurencji. Gracz rozpoczyna rozgrywkę z pozycji właściciela niewielkiej firmy z ambicjami na dominację na rynku. Nie jest to jednak proste – musimy konkurować z innymi przedsiębiorcami z branży, a także wrogami, którzy próbują przeszkodzić nam w rozwoju. Gracz, oprócz eliminacji konkurentów, może także nawiązywać z nimi współpracę, z której obie strony będą czerpać korzyści.

zajezdnia kolejowa

Głównym zadaniem jest tworzenie linii kolejowych i stworzenie jak najgęstszej sieci połączeń, które umożliwią transport towarowy. Podczas planowania tras przewozu należy zwrócić uwagę, by przebiegała ona tak, aby straty w przewożonych materiałach były jak najmniejsze, ponieważ celem jest jak największy zysk.

Gra Rail Nation daje nam możliwość poznania sześciu epok historycznych na przykładzie kolei i pojazdów kolejowych. Z biegiem czasu, w swoim przedsiębiorstwie gracz może posługiwać się zarówno pierwszymi lokomotywami parowymi i spalinowymi, jak i współczesnymi pociągami ekspresowymi.

Gracz otrzymuje płatne zlecenia na przewóz towarów, których jest aż 40 rodzajów! Każdy z nich jest inny pod względem wartości. Rodzaj przewożonych materiałów zależy również od epoki, w której znajduje się dany gracz oraz tego, na jakim poziomie rozwoju znajdują się pociągi i wagony w jego flocie.

Niezwykle istotne jest także tworzenie nowych pociągów, pamiętając o byciu konkurencyjnym wobec innych. Im lepsza i szybsza będzie nasza flota, tym więcej zleceń będziemy mogli realizować, dzięki czemu nasze przedsiębiorstwo będzie zdobywać coraz silniejszą pozycję na rynku. W trakcie całej gry mamy możliwość poznania ponad 100 rodzajów pociągów, które dokładnie odwzorowano. Nowe pociągi nie muszą być od razu wypuszczane na tory – prędkość i jakość nowych maszyn gracz może przetestować podczas wyścigów kolejowych.

Sieć połączeń i coraz nowocześniejsze pociągi to nie wszystko. Gracz musi również budować i rozwijać własne stacje kolejowe i infrastrukturę, które przekładają się na większe zyski jego przedsiębiorstwa. A ma z czego wybierać! Aby zbudować stację, dysponujemy 11 rodzajami budynków, które w sumie mają 250 poziomów rozwoju. Może więc wybudować małą budkę na stacji lub najnowocześniejszy terminal kolejowy!

Gra Rail Nation nigdy się nie nudzi ? by utrzymywać pozycję na rynku gracz zmuszony jest rozwijać swoje przedsiębiorstwo, realizować inwestycje, kupować coraz lepsze modele pociągów i dbać o to, by dostarczać towary do jak największej liczby miejsc, bo konkurencja nie śpi!

Gracze mają również możliwość łączenia się w stowarzyszenia z innymi. Dzięki uczestnictwu w stowarzyszeniu mają szansę zyskać dodatkowe korzyści, które mogą przełożyć się na sukces przedsiębiorstwa. W grze przewidziane są różne konkursy i bonusy, które zwiększają szansę na zwycięstwo.

Im większą mamy firmę, tym więcej potrzebujemy ludzi do pracy ? gra Rail Nation umożliwia graczom zatrudnianie pracowników, dzięki którym możliwy jest dalszy rozwój naszego biznesu i dodatkowe bonusy.

Zalety gry

Najważniejszą zaletą gry Rail Nation jest ciągły rozwój firmy ? chcąc zdobyć jak najsilniejszą pozycję na rynku gracze muszą opracowywać strategię i taktykę dotyczącą zarówno tworzenia własnej infrastruktury, jak i przewidywać ruchy konkurencji i zdobywać nad nimi przewagę.

Dzięki rozbudowanym światom (obecnie dostępne są Komora dymna, Palenisko, Węglarka i Kocioł parowy) mamy możliwość poznania różnych epok historycznych na przykładzie transportu kolejowego ? sprawdzimy, jak wyglądała lokomotywa parowa, a także zobaczymy dobrze znane nam nowoczesne pociągi. Zaprezentowane w grze pociągi zostały dokładnie odwzorowane, co wpływa na lepsze wrażenia w trakcie gry.

Projekt studia Bright Future zapewnia fascynującą rozgrywkę do samego końca ? ilość rodzajów pociągów, możliwości rozwoju infrastruktury i budynków stacji kolejowych, które nieustannie są dodawane, a także sposoby prowadzenia gry i nieustanne opracowywanie strategii sprawiają, że gracz nigdy się nie nudzi!

Dodatkowo gra dostępna jest w polskiej wersji językowej, ma dobrze opracowaną pomoc, a przez pierwsze momenty w grze nawiguje nas lektor ? Jakub Malinowski.

Dołącz do 3-milionowej społeczności Rail Nation i zawalcz o pozycję na rynku. Każdy ma szansę zostać potentatem kolejowym ? rozbudowuj sieci kolejowe, twórz nowe modele pociągów, realizuj coraz to trudniejsze zlecenia i dostarczaj towary tam, gdzie inni nie mogą!

Zobacz również Rail Nation poradnik

blog comments powered by Disqus