piracka gra strategiczna - pirate storm

Pirate Storm

Oceń grę:

Pirate Storm 4.50/5 (90.00%) 2 ocen

Graj

Zapewne większość z Was oglądała serię Piratów z Karaibów. To znakomite filmy, gdzie charakterystyczny bohater Jack Sparrow robi sobie jaja ze wszystkich dookoła. Nieobliczalny pirat podbił serca wszystkich oglądających a sam Johny Deep za swoją rolę zgarną kilkadziesiąt, jak nie kilkaset milionów dolarów. Miłośnicy tej serii zapewne kochają także gry o piratach. Nie chodzi nam o nielegalne pobieranie gier ale o wszystkie te produkcje, gdzie przyjdzie nam się zmierzyć w wodnej bitwie z innymi przeciwnikami.

Pirate Storm to jak sama nazwa wskazuje gra strategiczna oraz zręcznościowa. Akcja gry toczy się w fantastycznym świecie wzorowanym na XVII-wiecznych Karaibach. Większość udostępnionej do zwiedzania krainy ma postać wielkiego morza, zapełnionego niezliczonymi wysepkami. Twórcy pełnymi garściami czerpali też z marynarskich mitów i legend. Podobnie jak w filmie „Piraci z Karaibów” tak samo i w grze spotkamy się z bezwzględnymi piratami jak również potworami.

Producenci tej darmowej gry pełnymi garściami czerpali inspirację z filmu o kapitanie Jacku Sparrow. Dzięki kilku technicznym udoskonaleniom produkt naszym zdaniem jest skończony. Pirate Storm: Death or Glory koncentruje się głównie na morskich bitwach. Starcia możemy toczyć zarówno z innymi graczami (PvP), jak i jednostkami sterowanymi przez komputer (PvE). Przyjdzie nam zmierzyć się z innymi statkami, czyli przeciwnikami o podobnej sile ofensywnej co my.

Jak grać w Pirate Storm?

Aby uczynić grę ciekawą musimy najpierw obrać odpowiednią taktykę. Nie jest to łatwe zadanie, szczególnie dla amatorów. Istnieje kilka rodzajów prowadzenia rozgrywki, ale najlepszym będzie tryb samouka. Nie warto zapędzać się za dużymi statkami i wchodzić z nimi w wojnę, bo to tylko działa na niekorzyść grającego. Akcja toczy się w szybkim tempie i niewielu spodziewa się romantyzmu z tej grze. Od nas ocena 8/10 ponieważ gra jest bardzo dopracowana i przede wszystkim nie nudzi.

  • Plusy gry Pirate Storm:
  • grafika jak na darmową grę, bardzo nowoczesna i z wieloma detalami;
  • idealnie pasująca muzyka;
  • spora ilość wysp czyli duża mapa w Pirate Storm;
  • różnorodność przeciwników;
  • szybka, piracka akcja wymagająca taktycznego podejścia.
  • Minusy gry:
  • początki w Pirate Storm będą trudne;
  • sterowanie.
blog comments powered by Disqus