28 listopada 2016

Paladins jednak jest kopią Overwatch?

O temacie pisaliśmy już wielokrotnie, ponieważ jest to gorąca sprawa, którą żyje spora część internetu. Chodzi o niesamowite zbiegi okoliczności i podobieństwa pomiędzy grami Paladins i  Overwatch. Teraz szef studia Hi-Rez Studios odpowiedzialny za ten pierwszy tytuł zdradza, że tak miało być a cała afera przyniosła im wiele korzyści.

Gra Paladins jest łudząco podobna do hitu Blizzarda, z tą jednak różnicą, że ta druga jest grą płatna. W internecie głośno się mówiło o plagiacie. I słusznie. Paladins to kalka Overwatch. Blizzard jednak nie pozwał twórców gry, a ci milczeli na temat wszystkich podobieństw. Aż do teraz.

Okazuje się, że zarówno Paladins, jak i Overwatch zanotowały spory wzrost. Produkt Blizzarda ma 20 milionów graczy a Paladins 4 miliony zarejestrowanych użytkowników w półtora miesiąca od swojej premiery. Zdaniem szefa studia, wielu graczy zarejestrowało się do gry tylko w celu sprawdzenia jak bardzo Paladins naśladuje produkcję Blizzarda. Nie jesteśmy jednak pewni czy powodów do dumy i coś czym należy się głośno chwalić.

 

 

blog comments powered by Disqus