10 lat ogame

Ogame

Oceń grę:

Ogame 4.00/5 (80.00%) 1 ocen

Graj


OGame jest produktem znanym i bardzo szanowanym. Ponad milion graczy nie może się przecież mylić. Gra charakteryzuje się wspaniałym klimatem oraz jedynym w swoim rodzaju interfejsem, który nie tylko ciekawi nowicjuszy, ale nie denerwuje już doświadczonych napaleńców świata kosmosu. Zaczynamy od rejestracji na stronie producenta. Po tym procesie przyjdzie nam wybrać dla siebie serwer. Kiedy już zalogujemy się do świata gry, zostajemy kapitanami swojej własnej floty i rozpoczynamy zabawę. Ta gra przeglądarkowa oddaje nam do dyspozycji około 50 serwerów, to naprawdę bardzo dużo, jednak twórcy nie mieli wyboru, gdyż ogromna popularność Ogame już dawno sprawiła że zmieszczenie wszystkich graczy na jednym czy dwóch serwerach byłoby niemożliwe. Jednym trudem może być fakt, że nie na każdym serwerze przyjdzie nam się zarejestrować. Często te najlepsze, gdzie grają najlepsi są po prostu zbyt przeciążone. Mimo wszystko plusy, plusy, plusy.

W grze poruszamy się naszym statkiem. Co ciekawe to fakt, że z jednej planety na drugą możemy się przemieścić w zaledwie kilka chwil. Zajmujemy się budowaniem swojego własnego imperium oraz zdobywaniem surowców. Nie zapominajmy, że chodzi tutaj przede wszystkim o rywalizację, zatem możemy się spodziewać bardzo ciekwej zabawy. Przyjdzie nam walczyć z wrogami, ale przede wszystkim musimy się nastawić na obronę swojego terytorium, bowiem na nasze surowce od dawna czekają złodzieje, czyt. inni gracze. Jednym z najważniejszych elementów tej gry nie jest bynajmniej produkowanie surowców, ale przejmowanie wrogim terytoriów i osłabianie przeciwnika. Im więcej terytoriów, tym więcej surowców oraz innych dóbr. O to chodzi, bo kosmos rządzi się swoimi prawami i musimy się do niego dostosować. Chyba, że zmienimy prawo tak, aby działało na naszą korzyść.

Stary, ale jary!

OGame niedługo będzie świętował swoje 11 urodziny. To całkiem sporo jak na grę przeglądarkową. Produkt zrobił jednak taką furorę, że nawet za kolejne 10 lat będzie się o nim pisało w samych superlatywach. Nienaganna technika graficzna, bardzo ciekawa muzyka i przede wszystkim fabuła sprawiają, że gra się niezwykle przyjemnie a sama gra jest dynamiczna. Warto wspomnieć o pewnym ciekawym fakcie. W Ogame można i powinno się grać praktycznie całą dobę (nie zupełnie). Należy ustawiać na noc produkcję swoich surowców i zapisywać godziny. Pamiętajmy, że na nasze dobra czyhają złodzieje, czyli inni gracze. Oni doskonale widzą kiedy nas nie ma i mogą pokusić się o nasze żelazo oraz drewno. W Ogame należy grać regularnie. W naszym poradniku do Ogame możesz poczytać o podstawach tej gry. Od nas ocena 8/10 dlatego, że produkt zrobił furorę i jest ciekawy. Warto zagrać i pokazać innym, kto rządzi w kosmosie!

  • Plusy:
  • fabuła;
  • grafika oraz muzyka;
  • bardzo dobre sterowanie;
  • ciekawy system produkcji surowców;
  • dopracowane detale;
  • Minusy:
  • gra z czasem nudzi;
  • nowi gracze mają bardzo ciężko.
blog comments powered by Disqus