NosTale - graj za darmo

NosTale

Kategorie: Do pobrania, MMOrpg

Oceń grę:

NosTale 3.00/5 (60.00%) 1 ocen

Graj

Jak wiadomo nie od dzisiaj, gry z pogranicza fantasy czy magii mają swoje miejsce w sieci. Nie powinien zatem dziwić fakt, że producent NosTale postawił na połączenie tych dwóch gatunków gier. Decyzja okazała się słuszna, bowiem sama gra prezentuje się bardzo dobrze i można przy niej spędzić kilka godzin wolnego czasu. Wstęp do gry jest prosty i praktycznie znany w innych produkcjach. Logujemy się do świata magii i zaczynamy zabawę. Możemy kupować sobie domy, rozbudowywać bohatera i toczyć boje z innymi graczami. Zaczynamy od wyboru pomiędzy Szermierzem, Łucznikiem, Magiem i Poszukiwaczem Przygód, by w miarę rozwoju postaci odpowiednio kierunkować swojego bohatera. Musicie pamiętać, że gra sama w sobie jest skomplikowana jeśli chodzi o interfejs oraz fabułę, zatem warto słuchać samouczka, który będzie nam podpowiadał jakie kroki powinniśmy w danym momencie wykonać. Kiedy mamy już swój dom oraz postacie dodatkowe takie jak zwierzęta lub pomocnicy, to możemy je karmić i zwyczajnie tresować. Podczas zabawy w NosTale możemy także spróbować zmierzyć się w trybie PvP (gracz kontra gracz), ale będzie to możliwe tylko po wypiciu specjalnego napoju, którego zdobycie nie będzie takie proste. Ogólnie podsumowując ten krótki wstęp: Gra wydaje się ciekawa i taka jest w istocie. Może na początku nie przypadnie do gustu osobom nie lubiącym fantasy, ale po kilku godzinach prowadzenia wojen z innymi bohaterami można dojść do wniosku, że jest to propozycja wybitnie ciekawa.

Lata na rynku i wierni fani

NosTale to nie jest gra nowoczesna. Nie powstała rok temu, ale utrzymuje się na tym trudnym rynku od kilkudziesięciu miesięcy. Istotny jest fakt, że gra codziennie jest unowocześniana, dzięki czemu gracze z całego świata będą maksymalnie zadowoleni z faktu, iż nowe mapy umilą im czas spędzany na serwerze. Z punktu widzenia zwykłego gracza można dojść do wniosku, że sama grafika w tym produkcie nie jest do końca dopracowana i wymagana jest jej aktualizacja. Muzyka, a raczej dźwięki również nie robią ogromnego wrażenia, ale nie spodziewajmy się cudów po grze, która panuje na rynku kilka lat, a została stworzona na dobrym (niegdyś) silniku graficznym, który dzisiaj jest nieaktualny.

O ile wrażenia muzyczne oraz graficzne mogą być subiektywne o tyle cechy takie jak rozwój postaci czy pomocników jest widoczny i każda opinia będzie obiektywna. Na tej płaszczyźnie NosTale oddala się od swoich konkurentów, bowiem samo prowadzenie swojej „osady” i rozwijanie zwierząt oraz pomocników to za mało. Potrzebne są aktualizacje. W naszej opinii gra zasługuje na ocenę 7/10. Dlaczego tak nisko, albo wysoko? Uważamy, że mocna siódemka to bardzo dobra ocena, jednak brak aktualizacji i nieco przestarzały skrypt powodują, iż za kilka lat większość graczy przerzuci się z NosTale na coś zupełnie innego.

  • Plusy:
  • grywalność;
  • spora mapa;
  • Minusy:
  • interfejs;
  • muzyka oraz grafika;
  • sterowanie.

blog comments powered by Disqus