gry MOBA - infinite crisis

Infinite Crisis

Kategorie: Akcji, Do pobrania

Oceń grę:

Infinite Crisis 5.00/5 (100.00%) 3 ocen

Graj

Infinite Crisis to świeżutko wyprodukowana gra MOBA, autorstwa studia Turbine Entertainment, które wypuściło takie tytuły gier jak The Lord of the Rings online, czy Asheron?s Call. Teraz nadszedł czas na nowy tytuł, który powoli staje się hitem sieci i możliwe, że będzie naprawdę poważnym konkurentem dla innych gier z tego gatunku.

Walcz na arenie

Gry z gatunku MOBA, czyli multiplayer online battle arena, są grami niezwykle wciągającymi, które potrafią pochłaniać niezliczone godziny rozgrywek. Infinite Crisis będzie kolejną grą tego gatunku, w której gracze dzielą się na dwie drużyny walczące przeciwko sobie na ?arenie?. Areną zazwyczaj jest odpowiednio zaprojektowana mapa, przeważnie widziana z perspektywy lotu ptaka. W Infiniti Crisis istnieje możliwość edycji pola i perspektywy widzenia kamery. Rozgrywka jednak będzie typową walką arenową w czasie rzeczywistym, w trybie online z ograniczoną ilością graczy.
Co ciekawe, rynek gier MOBA potrzebował świeżej krwi, a Turbine Entertainment doskonale wstrzeliło się z tematem rozgrywki oraz linią fabularną, która sama w sobie przyciąga zainteresowanych graczy. Gra bowiem działa na licencji DC Comics, która pozwala jej wykorzystywać postacie z komiksów i filmów Marvelowskich, co naturalnie jest nie lada gratką dla wielu fanów. Wreszcie można zagrać w coś, co pozwoli wcielić się w znanego superbohatera, albo stać się najpopularniejszym na świecie czarnych charakterem. Takie rozwiązanie z pewnością docenią nie tylko fanatycy gier MOBA!

Duża ilość światów w Infinite Crisis

Historia Infinite Crisis rozgrywa się w tzw. uniwersum DC Multiverse. Złożone jest ono ze sporej ilości planet, które zamieszkiwane są przez różne wcielenia znanych wszystkim, kultowych postaci. Planeta Prime to Ziem-0a, a zamieszkiwana jest przez szerokie grono znanych wszystkim superbohaterów i czarnych charakterów. Nightmare to Ziemia-43, którą opanowała złowroga ciemność, a zdecydowana większość herosów mieszkających na tej planecie stała się morderczymi istotami, którzy płoną rządzą mordu. Mecha, inaczej Ziemia-44 jest stacją mechanicznych superbohaterów, których stworzył Justice Consortium. Wymienione przykłady planet to jednak tylko przykłady, a ich ilość zwiększa się i będzie zwiększała wraz z rozwojem gry. Obecnie dostępne są jeszcze planety tj. Gaslight, Atomic oraz Arcane.

Batman, Joker a może Hulk?

Ryzgrywka Infinite Crisis jest praktycznie standardową formą rozgrywek gier MOBA, o czym wspomniałem już wcześniej. Dwie drużyny ścierają się ze sobą na określonym terytorium, w określonej ilości graczy. W przypadku Infinite Crisis gracze mogą wcielać się w praktycznie każdą postać z Marvelowskich opowieści, jednak na tym nie kończą się możliwości. Twórcy zadbali o to, aby postaci i możliwości było zdecydowanie więcej, więc dokładają własnych, autorskich bohaterów oraz postacie z innych znanych wszystkim opowieści. Dlatego wcielenie się w Batmana, Jokera, czy Hulka to tylko jedna z możliwości, jakie daje rozbudowany świat Infinite Crisis. W tym miejscu warto również wspomnieć o fakcie, że podczas rozgrywek możliwe są zdarzenia losowe(np. kataklizmy), które nie tylko mogą zmieniać wygląd mapy(areny na której toczy się rozgrywka), ale także wpływają na taktykę, czy sposób dalszych rozgrywek wpływając na konieczność zmiany strategii drużynowej. System rankingowy wygląda w Infinite Crisis również bardzo ciekawie, jednak jego ocenę warto pozostawić graczom.

Ostatnim elementem, o którym warto wspomnieć jest bardzo charakterystyczna oprawa graficzna, która oparta została na stylu kreskówkowym. Bardzo niewielka grupa twórców gier decyduje się na stworzenie odważnego projektu graficznego gry, a Turbine Entertainment zaryzykowało. Brawa za ten krok! 🙂

Krótka opinia o Infinite Crisis

Ininite Crisis może być jednym z najlepszych tytułów gier MOBA. Wszystko zależy od sposobu rozwoju gry oraz tego, jak wielu graczy zainteresuje się tą grą. Mnie złapali na swój haczyk i z pewnością nie skończy się tylko na kilku rozgrywkach. Sprawdź sam i oceń to w jak dobrą grę i w jakim fajnym stylu wykonaną możemy już grać! 🙂 Moja ocena to mocne 10/10


blog comments powered by Disqus