darmowa gra przeglądarkowa heroes online

Heroes Online

Oceń grę:

Heroes Online 4.33/5 (86.67%) 3 ocen

Graj

Czasy, w których gry przez przeglądarkę były prostymi produkcjami tworzonymi przy użyciu technologii Flash minęły bezpowrotnie. Dziś w taki sposób możemy grać w tytuły, które niemal w niczym nie odbiegają od innych, komercyjnych produkcji wydawanych w tradycyjny sposób. Szał na gry przeglądarkowe nie ominął zresztą znanych i cenionych serii, takich jak Heroes of Might and Magic.

bohaterowie w heroes online

Historia i bohaterowie

Opisywane przeze mnie Might & Magic: Heroes Online jest pod wieloma względami wierne poprzednim częściom cyklu, a sami twórcy traktują ją jako kanoniczną kontynuacje cyklu. Opowiadana w grze historia na pozór wygląda banalnie i typowo dla fantastyki. Osią fabuły jest konflikt pomiędzy krainą nekromantów ? Heresh i Świętym Imperium. Przedstawiciele obu tych nacji dążą do prowadzenia negocjacji pokojowych, jednak na drodze stają inne problemy, które będziemy musieli rozwiązać. Wszystko to dodaje głębi zabawie i stanowi świetne tło pod wykonywane przez nas w grze zadania. Rozpoczynając zabawę musimy podjąć pewne decyzje ? przede wszystkim wybrać jedną z dwóch frakcji ? Nekropolię lub Przystań, a także stworzyć naszego bohatera. Tutaj możemy poczuć się bardzo ograniczani przez twórców ? wybrać możemy ścieżkę Magii lub Mocy, a także kilku niezbyt znaczących, czysto kosmetycznych elementów, takich jak płeć i kolor ubrania.

Nasz bohater opisywany jest przez statystyki podzielone na dotyczące stworzeń, jak i samego herosa, wśród których znajdziemy między innymi atak, obronę i szczęście ? wpływające na obrażenia krytyczne. Rozwój postaci jest typowy dla gier RPG ? dodatkowe punkty do statystyk otrzymujemy przy okazji awansu na kolejny poziom doświadczenia. Co jakiś czas zdobywamy też punkty umiejętności, dzięki którym możemy nauczyć się nowych sztuczek, które z pewnością znajdą prędzej czy później zastosowanie na polu bitwy. Nie możemy również zapomnieć o ekwipunku, który w miarę postępów gry będzie przez nas nieustannie zmieniany i rozbudowywany. Oprócz broni i zbroi, nasz heros może również magiczne runy i odłamki, które zwiększają na pewien czas statystyki.

Dobry ekwipunek w heroes online

Pojedynki i ekonomia w Heroes Online

Motorem napędowym rozgrywki pozostała taktyczna i wciągająca walka. Tym, co rzuca się na pierwszy rzut oka jest podzielenie pola bitwy na heksy. Podczas starć okazują się one nieocenione, pomagają lepiej dobrać strategię i zaplanować nasze działania. Oddane pod naszą kontrolę stworzenia podzielone zostały na trzy klasy ? podstawowe, elitarne i czempionów. Początkowo, podczas walki możemy dowodzić zaledwie dwoma oddziałami, ale z czasem liczba ta zwiększa się do pięciu. Pojedynki nie są jednak proste ? pola pełne są pułapek, a potyczki z bossami potrafią zając nas na dłużej. Urozmaiceniem są też etapy z oblężeniami, gdzie naszym zadaniem jest zniszczenie konstrukcji oponenta.

W Heroes Online nie brakuje też miast i ich rozbudowy. Także i ten element gry przypomina poprzednie odsłony serii. Na start dostajemy niewielkie miasto, z zaledwie kilkoma budynkami, a naszym zadaniem jest jego ulepszenie. Możemy stawiać nowe budynki, jak i ulepszać te już istniejące. Do wszystkiego są nam jednak potrzebne surowce, takie jak drewno, metal i złoto. Czwartym, nieco odmiennym materiałem są kryształy, wykorzystywane na przykład do tworzenia silniejszych jednostek. Skąd jednak wziąć ten cenny surowiec? Cóż, otrzymuje się go za…wykonywanie zadań, co stanowi dobrą motywacje do eksploracji świata i wykonywania powierzanych nam misji.

system walki w heroes online

Grafika w Heroes Online

Pod względem graficznym, Might & Magic: Heroes Online prezentuje się naprawdę ładnie. Lokacje są zróżnicowane i wykonane z dbałością o szczegóły, podobnie zresztą jak model naszego bohatera i jednostki, którymi dowodzimy. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że warstwa wizualna tej gry praktycznie w niczym nie odstaje od klasycznych gier strategicznych na PC, a pamiętajmy, że jest to produkcja stworzona z myślą o grze przez przeglądarkę. Czas skupić się na podtytule ?Online?. Jak to jest z elementami sieciowymi w tej grze? Pojawiają się tu pewne opcje społecznościowe, dzięki którym możemy wchodzić w interakcje z innymi graczami. Możemy toczyć starcia z innymi graczami, współpracować z nimi (np. walcząc z bossami) i uczestniczyć w rajdach, stworzonych z myślą o maksymalnie 5 graczach. W grze pojawia się także opcja stworzenia gildii.

Heroes Online jest produkcją free to play i jak na gry darmowe przystało, pojawia się w niej sklep, w którym możemy kupować pewne usprawnienia za prawdziwą gotówkę. Większość z dostępnych tam przedmiotów nie ma wpływu na grę, ale znajdują się tam też i istotne ułatwienia. Co na przykład? Między innymi błyskawiczne zakończenie budowy, zwiększenie zdobywanego doświadczenia lub szybkości ruchu przez pewien czas oraz reset umiejętności herosa. Oczywiście ? wszystko to jest opcjonalne i nikt nie jest zmuszany do zakupu, nie da się jednak ukryć, że osoby z zasobnym portfelem będą na nieco lepszej pozycji.

Gramy?

Czy warto dać szansę tej grze? Jak najbardziej. Dzięki przystępnym zasadom i bardzo estetycznemu wykonaniu, Heroes Online jest produkcją, która powinna przypaść do gustu nie tylko fanom klasycznych Heroesów, ale również nowicjuszom.


blog comments powered by Disqus