darmowa gra przeglądarkowa grepolis

Grepolis

Oceń grę:

Grepolis 5.00/5 (100.00%) 1 ocen

Graj

W sieci codziennie możemy spotkać się z takimi grami, które zamiast bawić, to nas nudzą. Często zatem dochodzimy do wniosku, że lepiej przejść się do sklepu po nową konsolę PS4 niż bawić się przed komputerem w nudziarstwo. Na szczęście wielu producentów dba o to, abyśmy nie musieli się nudzić, a jednym z przykładów na potwierdzenie tezy niech będzie Grepolis – gra niesamowicie dopracowana i mimo, że z zewnątrz wydaje się nudna niczym gra naszej reprezentacji, to mimo wszystko ciekawi i zaskakuje! Zapraszamy do greckiego świata wojen i bitwy o władzę.

Grecja – przed zbankrutowaniem

Zanim Grecja popadła w kryzys finansowy była kojarzona z mocarstwem. Jeśli nie wagarowaliście na lekcjach historii to doskonale wiecie, iż zarządzanie armią w starożytnej Grecji było bardzo trudne. Tylko prawdziwi mocarze mogli sobie pozwolić na zarządzanie grupą ludzi, bo byli oni pewni iż w obliczu wojny poradzą sobie zarówno z wrogami, jak także swoją własną armią. Gra zaczyna się typowo. Wchodzimy na stronę producenta, wybieramy dla siebie serwer i logujemy się w grze. Następny krok to wejście do świata gry i szereg zadań, oferowanych przez samouczek. Po wykonaniu ich wszystkich, mechanika oraz różne opcje oferowane przez grę, powinniśmy znać bez problemu. Teraz pora na ciekawy widok, bowiem spotkamy tylko kilka budynków i malutką grupę naszych sługósów. Jak się pewnie domyślacie, naszym zadanie jest rozbudowanie armii i pokazanie całemu światu, że z nami trzeba się liczyć!

Oczywiście czas będzie nas gonił. Mamy zaledwie kilka tygodni na rozbudowanie swojego miasta – imperium. Będziemy potrzebowali wszelakich surowców, zatem zabieramy się za budowanie specjalnych budynków do produkcji wszelakich dobór, które możemy albo wykorzystać dla siebie, albo zabrać na targ i sprzedać innemu graczowi. Osobiście polecamy chomikowanie wszelakich dóbr – nam się bardziej przydadzą. Podstawowymi surowcami, niezbędnymi dla naszego rozwoju są drewno, kamienie oraz srebro. Bez nich nasz rozwój jest praktycznie nie możliwy. Dodatkowo istnieje jeszcze złoto, ale jest to waluta premium, którą można kupić tylko przy użyciu prawdziwych pieniędzy. Oczywiście warto wiedzieć, iż prawdziwa gra to odzwierdziedlenie rzeczywistości. Nie inaczej jest w przypadku Grepolis. Możemy podróżować zarówno drogą lądową, jak także morską. Producent przygotował dla nas bardzo wiele ciekawych rozwiązań. Po kilku tygodniach, kiedy miasto będzie rozbudowane możemy zacząć wojny i przejmowanie cudzych dóbr. Brzmi może niezbyt etycznie, ale na tym polega właśnie walka. Walka do której wkrótce się przyzwyczajcie.

Krótka opinia o Grepolis:

Gra jest naszym zdaniem fenomenalna. Mimo skromnego opakowania gwarantuje wiele emocji, które są tak ważne podczas rozgrywki. Od nas ocena 9/10, ponieważ na dychę trzeba sobie naprawdę zasłużyć. Mocna dziewiątka powinna wszystkich Was zachęcić do spróbowania swoich sił w Grepolis.

  • Plusy:
  • interfejs;
  • samouczek;
  • duży wybór serwerów;
  • nieliniowa rozgrywka;
  • ciekawa muzyka;
  • dopracowana grafika;
  • grywalność.
blog comments powered by Disqus