forge of empire

Forge of Empires

Oceń grę:

Forge of Empires 5.00/5 (100.00%) 1 ocen

Graj

Forge of Empires to przeglądarkowa gra strategiczna stworzona przez niemieckie studio InnoGames. Są to twórcy takich tytułów, jak Tribal Wars czy Grepolis.

Forge of Empires jest charakterystycznym przedstawicielem gier ekonomicznych. Gracze wcielają się tu w zarządcę osady, a ich głównym zadaniem jest rozwój metropolii. W tym celu opracują nowe technologie, zbiorą potrzebne surowce, postawią nowe budowle, a także zgromadzą odpowiednią ilość wojska, by odeprzeć najazdy przeciwników.

Od kamienia do żelaza

Unikalną cechą Forge of Empires jest rozłożenie rozgrywki na kilka charakterystycznych epok. Gracze rozpoczynają w epoce kamienia łupanego z ograniczoną ilością budynków i technologii. Wraz z rozwojem awansują na wyższe poziomy technologiczne, przechodząc do kolejnych epok. Jest to między innymi era brązu i żelaza.

Siej postrach wśród wrogów

Rozbudowa osady i dbanie o zadowolenie mieszkańców to jedno. Forge of Empires wymaga od nas także walki z przeciwnikami. Z ekranu miasta w każdej chwili można się przenieść na mapę okolicznych włości, gdzie podejmiemy militarne decyzje.

Sama walka odbywa się w systemie turowym na planszach złożonych z sześcioboków. Ogólne założenia potyczek przypominają to, co znamy chociażby z serii Heroes of Might&Magic. Każdy z graczy wykonuje ruch własnymi jednostkami, a następnie obserwuje poczynania przeciwnika.

Graj, jak chcesz

Aspekt militarny to ważny element gry, jednak twórcy oddają nam możliwość zdecydowania, w jaki sposób chcemy się bawić. Dlatego też dostępne są tu także zadania dla pojedynczego gracza, które nie wymagają interakcji z innymi użytkownikami.

Forge of Empires to gra działająca w przeglądarce, jednak mimo to twórcom udało się stworzyć szczegółową oprawę graficzną. Duże wrażenie robi styl architektoniczny poszczególnych epok. Całość została utrzymana w żywych i wesołych kolorach, dzięki czemu gra przypadnie do gustu niemal każdemu.

blog comments powered by Disqus