15 czerwca 2014
Pobierz za darmo grę FIFA 15 demo

FIFA 15 z nowym systemem emocji

Na zakończonych już targach E3 2014 w Los Angeles studio EA Sports w trakcie swojej konferencji (wielokrotnie krytykowanej przez popularne media branżowe) poinformowało o nowościach, które będą czekały na graczy w najnowszej odsłonie jej popularnego cyklu gier sportowych – grze FIFA 15. Okazuje się, że zamierzają skupić się na większym oddaniu realizmu, głównie poprzez wprowadzenie zaawansowanego systemu emocji.

Tak oto każdy z zawodników posiądzie swój własny wachlarz zachowań, które mają dawać wyraz jego aktualnym emocjom. Po strzeleniu bramki na przykład twarz piłkarza pokryje się szerokim uśmiechem, a ten zacznie zachowywać się jak szczęśliwy. Gdy jednak chybi, da wyraz swojej złości, na przykład poprzez buntowniczy wyraz twarzy oraz gestykulację sugerującą rzucanie wyzwisk – czy to w kierunku sędziego, czy też w samego siebie.

Emocje piłkarzy to nie jedyna funkcjonalność w FIFA 15, na którą możemy liczyć w nowej odsłonie popularnej serii. Również publiczność ma być o wiele bardziej realistyczna – nie tylko pod względem wizualnym. Od teraz na trybunach będziemy w stanie usłyszeć pieśni i hymny zespołów, którymi będziemy grali, przy czym te gospodarzy będą często nieco zagłuszały te przyjezdnych zespołów. Po strzeleniu bramki kibice będą skandowali nazwisko piłkarza, który ją zdobył.

Oczywiście system emocji w FIFA 15 to nie jedyna nowa funkcjonalność, jaką wprowadzi ze sobą gra – więcej informacji o innych ma pojawić się wkrótce.

blog comments powered by Disqus