gra przeglądarkowa elvenar

Elvenar

Oceń grę:

Elvenar 3.75/5 (75.00%) 4 ocen

Graj

Elvenar to gra strategiczna osadzona w klimatach fantasy. Za tytuł odpowiedzialne jest legendarne już studio deweloperskie InnoGames, które ma na swoim koncie takie pozycje, jak Grepolis czy Tribal Wars. O wysoką jakość gry i przemyślane mechanizmy rządzące światem nie trzeba się zatem martwić.

Stwórz mityczne królestwo

W Elvenar gracze wcielają się w przywódcę mitycznej osady należącej do ludzi lub elfów. To właśnie te dwie nacje mają do wyboru przystępujący do rozgrywki, określając jednocześnie dalszy styl gry. Rasy różnią się między sobą jednostkami oraz sposobem rozbudowy.

osada w elvenar

Decydując się na jedną ze stron konfliktu wybieramy nie tylko odmienny styl architektoniczny, ale również zupełnie inną filozofię gry. Elfy żyją bowiem w zgodzie z naturą, stawiając swoje budynki wśród drzew i współgrając z mitycznymi stworzeniami, które wykorzystują do walki. Ludzie polegają natomiast na racjonalizmie, a swoją potęgę budują dzięki średniowiecznej technologii i ciągłemu rozwojowi. W boju wykorzystują natomiast typowy i jednocześnie śmiercionośny oręż.

Bądź znakomitym władcą

Początek rozgrywki wygląda podobnie, jak w innych grach strategicznych. Użytkownicy muszą zadbać o odpowiedni rozwój swojej osady, dostarczając jej wymagane surowce, stawiając nowe budynki, rozwijając już te istniejące oraz rekrutując wojsko. Bez tego ostatniego prędzej czy później czeka ich klęska.

Ważnym elementem jest odkrywanie okolicznych terenów. Podczas eksploracji możemy bowiem znaleźć starożytne relikty, który usprawnią nasze statystyki dotyczące rozwoju osady lub też treningu nowych wojsk.

Walcz lub współpracuj

Elvenar oferuje graczom specjalnie wyreżyserowane zadania, za wykonywanie których otrzymują cenne nagrody. Dostępna jest między innymi walka ze sztuczną inteligencją, jak również z żywymi przeciwnikami. Same potyczki odbywają się w systemie turowym. W bitwie udział może wziąć maksymalnie 20 różnorodnych jednostek .

bitwy w elvenar

Gracze mogą również zawierać sojusze i współpracować ze sobą zarówno na polu ekonomicznym, jak i wojennym. Użytkownicy handlują ze sobą towarami, bronią się nawzajem przed przeciwnikami oraz atakują wspólnych wrogów.

Zobacz poradnik do gry Elvenar

blog comments powered by Disqus