gra przeglądarkowa elsword

Elsword

Kategorie: Akcji, Do pobrania

Oceń grę:

Elsword 3.67/5 (73.33%) 3 ocen

Graj

Elsword jest grą bardzo znaną i nie od dzisiaj producenci myślą o jej rozbudowaniu. Elsword Online to udostępniana na zasadzie „free-to-play” gra MMO, łącząca elementy side-scrollowej platformówki, bijatyki z rodzaju beat’em up i cRPG. Firma KOG Games podjęła wspaniałą decyzję o wypuszczeniu tego tytułu do sieci i udostępnieniu gry całkowicie za darmo. Efekt? Miliony graczy z całego świata spędza długie godziny na walce z wirtualnymi wrogami i ochornie swojego terytorium.

Bo Fantasy jest w modzie

Gra pochodzi z Korei, gdzie większość propozycji gier opiera się na Science Fiction lub jak kto woli, Fantasy. Fabuła Elsword Online osadzona została w fantastycznym, pełnym magii i dziwacznych stworzeń, świecie Elios. Gracze mogą wcielić się w jedną z zamieszkujących je postaci i podjąć się szeregu misji, które mają za zadanie uchronić całe miasto przed straszliwymi potworami. Interesujący jest fakt, że gra umożliwia wybór jednego z aż sześciu bohaterów. Każdy z nich ma inną charakterystykę, zupełnie inne mocy i rozwija się w kompletnie innym kierunku. W trakcie rozgrywki każdy gracz może zmieniać atrybuty swojego bohatera poprzez wykonywanie misji. Już po około 2-3 godzinach grania bohater posiada ponad 20% więcej mocy. Rozgrywka w Elsword Online bazuje głównie na widowiskowych starciach z przeciwnikami. Naciskając odpowiednie klawisze gracze wyprowadzają poszczególne ciosy, a także je blokują. Jeśli kiedykolwiek graliście w gry taktyczne lub wojskowe, to sterowanie w Elsword jest bardzo podobne do kultowych już produktów Tekken lub Word of Warcraft. Ważnym aspektem rozgrywki jest także opieka nad swoim zwierzęciem, które potrafi wyrosnąć z małego szczeniaka w dużego i bardzo groźnego zwierzaka. Zwierzak może także stać się bestią, która będzie chroniła całe wirtualne miasto jak również rozwijała swoje umiejętności.

Gotowi na … rozród?

Jednym z ciekawszych aspektów w grze jest rozwój swojego zwierzaka, który po osiągnięciu pełnej dojrzałości będzie gotowy do rozmnażania. Jeśli gracz będzie dbał o umiejętności swojego zwierzaka i zauważy, iż ma z niego całkiem sporo pożytku, to zwierzak zacznie się rozmnażać powiększając armię obronną. Bardzo istotny jest fakt, że sama gra niesamowicie wciąga i zapewnia długie godziny rozrywki. Jako, iż gra działa w systemie sieciowym, to gracze z całego świata mogą wymieniać się opiniami, łączyć w armie i wspólnie atakować wroga.

Krótka opinia o Elsword:

Elsword jest grą wartą uwagi. Oferuje bardzo dużo możliwości samorozwoju bohatera. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego silnika graficznego cała rozgrywka jest dla oka bardzo przyjemna. Nie można się przyczepić do muzyki. Wielu graczy chwali Elsword właśnie za wspaniałą ścieżkę dźwiękową. Dodatkowego smaczku tej grze dodaje nieliniowa rozgrywka. Możemy dzielić się opiniami z innymi graczami, wymieniać swoimi zwierzakami oraz wspólnie konfrontować z wrogiem. Dzięki współpracy cała gra wydaje się sensowniejsza, a atakowanie wrogów mimo wszystko sprawia więcej przyjemności niż przynosi przykrości. Nasza ocena: 7/10;

  • Plusy:
  • grafika;
  • muzyka;
  • nieliniowa rozgrywka;
  • możliwość rozwoju bohatera.
  • Minusy:
  • sterowanie.
blog comments powered by Disqus