graj za darmo w duel of chamions

Duel of Champions

Kategorie: Strategiczne

Oceń grę:


Graj

Zapewne większość graczy doskonale kojarzy Duel of Champions z wersji karcianej. Jeszcze kilkanaście lat temu była to bardzo popularna gra, jednak po czasie zaczęła ona przygasać, ponieważ prym zaczęły wieść komputerowe gry karciane.

Dzisiaj jednak każdy gracz może się cieszyć z nowej odsłony Duel od Champions. Czego możemy się spodziewać po tym tytule? Samych dobrych rzeczy, zatem zapnijcie mocno pasy i zaczynamy przygodę!

Trzonem rozgrywki są sieciowe konfrontacje z innymi graczami. Podczas starć korzystamy z wcześniej przygotowanych przez siebie talii kart (składających się z od 50 do 200 kart). W trakcie rozwoju rozgrywki możemy losować karty a następnie wprowadzać do gry różnego rodzaju załogę oraz armię. Bitwy odbywają się na składającej się z 16 pól planszy, na której gracze zagrywają swoje karty. Celem każdego starcia jest pozbawienie bohatera kontrolowanego przez przeciwnika wszystkich punktów życia. W miarę rozwoju rozgrywki każdy gracz może niejako podnosić umiejętności swoich bohaterów poprzez losowanie kolejnych kart.

Nuda? A może gra dla inteligentnych

Wielu graczy z całego świata zarzuca Duel of Champions, że jest grą nudną. Nie jest to jednak prawda, bowiem sami producenci tego tytułu wszem i wobec ogłaszają, iż ich produkt jest skierowany do osób inteligentnych oraz głodnych przygód. DoC nie jest zatem grą nudną, ale bardzo wymagającą. Produkcja ta umożliwia graczom potyczki cross-platformowe (tj. pecetowcy mogą bezproblemowo stawić czoła posiadaczom iPadów i vice versa). Gra miała również swój moment na konsolach. Xbox ją wydał, ale Sony PS już nie.

Wyznacz sobie cel i sukcesywnie go osiągaj!

Celem gry jest oczywiście zdobycie celu, a w tym przypadku będzie to 140 punktów. Gracze z całego świata są klasyfikowany w specjalnych rankingach, dlatego na stronie producenta można śledzić swoją aktualną pozycję. Ciekawostką jest na pewno fakt, że sama gra zachwyca grafiką oraz wspaniałą muzyką co tylko umila czas spędzany przed komputerem. Warto w tym miejscu wspomnieć również o kolejnej ciekawej kwestii, a mianowicie gry w parach. Gracze mogą się łączyć i wymieniać kartami, dzięki czemu cała rywalizacja się zaostrza.

Krótka opinia:

Gra jest bardzo ciekawa i zapewnia kilka godzin dobrej przygody. Wartym uwagi jest fakt, że gracze inteligentni nie będą się nudzili i narzekali na brak „fajerwerków”. Z każdym kolejnym levelem rywalizacja się zaostrza, dzięki czemu w głowie rodzi się ogromna ochota wskoczenia na jeszcze wyższy poziom. Sama gra może nie zachwyca swoją grafiką. Jest ona co prawda dopracowana i być może miła dla oka, ale spodziewaliśmy się czegoś więcej po producencie. Wszystkie braki nadrabia za to muzyka, która jest fantastycznie dopasowana. Gra ma swój unikalny, nieco magiczny klimat. Duel of Champions jest świetną propozycją dla typowych strategów, którzy chcą przenieść się na kilka chwil do wirtualnej rzeczywistości, aby toczyć boje na wysokim poziomie. Nasza ocena: 8/10;

  • Plusy:
  • świetny interfejs;
  • wciągająca muzyka;
  • sterowanie;
  • ilość poziomów.
  • Minusy:
  • grafika;
  • gra po czasie nudzi;
  • brak aktualizacji.
blog comments powered by Disqus