gra przeglądarkowa desert operations

Desert Operations

Oceń grę:

Desert Operations 5.00/5 (100.00%) 2 ocen

Graj

Desert Operations tylko z nazwy brzmi groźnie. W rzeczywistości nie jest grą tak mroczną jak może się wydawać. Od czego zaczynamy? Zaczynami jak to w życiu bywa od zera. Dzięki ciekawej fabule możemy rozbudowywać swoje miasto, które z czasem stanie się supermocarstwem. Ot w skrócie cała filozofia gry.
O ile samo założenie gry wydaje się proste, o tyle podczas rozgrywki wszystko wyda nam się skomplikowane. To tylko chwilowe uczucie, bowiem producenci postawili na wygodę i nie zmuszają swoich graczy do ogromnych wysiłków. Przyjdzie nam się zmierzyć z wirtualnym światem, gdzie wszystko robimy …

… step by step

Step by step – krok po kroku, to cała filozofia gry. Nie ma sensu spieszyć się z czymkolwiek. Mimo, że po zalogowaniu do gry zobaczymy już istniejące supermocarstwa, to nie ma sensu się zrażać. Poprzez dyplomację, wyrafinowanie oraz głowę do kierowania swoim krajem uda nam się osiągnąć sukces. Wiadomo, nie da się przejąć kraju stosując wobec niego dyplomatkę. Musimy wykorzystać nasz jeden z najważniejszych atutów – głowę! Dzięki obmyśleniu odpowiedniej taktyki uda nam się przejąć kraj po kraju i wioskę po wiosce. W efekcie już po kilku tygodniach grania będziemy właścicielami i zarazem głowami jednego, ogromnego Państwa z którym każdy inny kraj będzie się liczył. Na swoim terenie gracze mogą budować trzy rodzaje obiektów ? produkcyjne (zwiększające przyrost zasobów: ropy, złota, pieniędzy i amunicji), akcji (pozwalające m.in. rozwijać technologie, zarządzać kontem bankowym i wydawać rozkazy) oraz wojskowe (służące do tworzenia jednostek lądowych, powietrznych i morskich, a także obronnych). Limit miejsca sprawia, że liczbę i rodzaj stawianych budynków należy dobrze przemyśleć. Widok z góry bardzo dobrze obrazuje całe miasta oraz ważne obiekty. Pamiętajmy, że tak samo jak my atakujemy inne kraje, tak samo możemy zostać zaatakowani przez naszych wrogów. Wojsko musi być zawsze uzbrojone i czekać w pogotowiu na sygnał od pułkowników.

Taktyka = money!

Aby zarabiać pieniądze, należy obmyśleć taktykę. Należy przejmować takie tereny, które są obfite w różnego rodzaju bogactwa. Mogą to być surowce, ropa lub złoto. Jeśli zaczniemy od zdobywania funduszy, to bardzo szybko stworzymy z naszego kraju prawdziwe imperium.

Krótka opinia o Desert Operations:

Desert Operations to bardzo ciekawa sprawa. W grze możemy zdobywać tereny, a cała rozgrywka jest umilana przez podpowiadacza, który mówi nam co robić gdy spotka nas kryzys. Istotny jest fakt, że w ciągu kilku godzin możemy rozbudować swoje Państwo o blisko 20%. Gra bywa i nudnawa, i dynamiczna. Przewroty akcji to amplituda miliona kilometrów, ale o to właśnie chodzi! Ocena 8/10 rzetelnie oddaje to, co spotkamy w grze.

  • Plusy:
  • grafika, fajny tryb z lotu ptaka;
  • bardzo fajny interfejs;
  • ciekawe audio.
  • Minusy:
  • sterowanie;
  • kilka mało istotnych błędów.
blog comments powered by Disqus