22 grudnia 2015
Centrum domowej rozrywki

Centrum domowej rozrywki, czyli telewizja i internet w jednym

Gry internetowe cieszą się od wielu lat ogromną popularnością, a rozwój techniki sprawia, że z każdym rokiem podnosi się ich jakość. Jest ona bardzo ważna dla zapalonych graczy, którzy coraz częściej korzystają z możliwości grania online na telewizorze.

Zgrany duet

Od dawna wiadomo, że duet internet-telewizja w wielu domach zajmuje bardzo ważne miejsce. Ponieważ dla wielu z nas liczy się wysoka jakość obrazu, coraz chętniej korzystamy z możliwości przeglądania serwisów internetowych na ekranie telewizora. W takiej opcji chętnie korzysta się również w tych domach, w których gry komputerowe są podstawą rodzinnej rozrywki. Możliwość prowadzenia rozgrywek online za pomocą telewizora to wielki ukłon w stronę maniaków gier oraz w stronę tych rodzin, w których wspólna gra jest przede wszystkim szansą na atrakcyjne spędzanie czasu z najbliższymi.

Nowoczesne telewizory ? co warto o ich wiedzieć?

Założenie, że z internetu najlepiej korzysta się przez komputer, powoli przechodzi do historii. Sprzęt ten powoli wypierany jest przez smartfony oraz tablety, coraz większymi konkurentami komputerów stają się też telewizory. Nie brak na polskim rynku modeli, które posiadają możliwość przewodowego lub bezprzewodowego połączenia się z siecią. Liderem w tym zakresie jest Samsung ? marka, która daje najwięcej możliwości użytkownikom i która może się pochwalić ciekawą kolekcją aplikacji dedykowanych polskim odbiorcom. Niestety tylko nieliczne modele nowoczesnych telewizorów pozwalają na przeglądanie stron WWW w taki sposób, w jaki przyzwyczajeni są użytkownicy tradycyjnych komputerów. Większość producentów takiego sprzętu stawia na specjalne widżety, które pozwalają korzystać z takich serwisów, jak np. popularny YouTube. Można też czytać ebooki lub (jeśli w porę wyposażymy się w specjalną kamerę) korzystać z połączenia wideo poprzez Skype. Z każdym dniem przybywa opcji, z których można korzystać za pomocą telewizorów zapewniających dostęp do sieci i jej zasobów. Zwiększa się też ilość aplikacji, które można podłączyć do telewizora, maksymalnie dostosowując to urządzenie do swych potrzeb.

A może przystawka?

Nowatorskim rozwiązaniem, które pomaga osobom pragnącym połączyć internet z telewizorem, jest też przystawka Smart TV Box lub Internet-TV Box. Podłącza się ją do internetu za pomocą kabla lub Wi-Fi, a następnie ? do telewizora. Dzięki temu można przeglądać serwisy internetowe na większym ekranie, z czego chętnie skorzystają i miłośnicy gier online, i ci, którzy za pomocą internetu chcą obejrzeć nowe filmy. Z rozwiązania takiego chętnie korzystają też miłośnicy e-booków, dla których czytanie dłuższych książek za pomocą małego smartfona lub komputera, zmuszającego do przyjmowania niezbyt wygodnej pozycji, jest zbyt uciążliwym zadaniem.

Możliwość połączenia internetu z telewizorem sprawia, że każdy z nas może urządzić w swym domu wyjątkowe centrum rodzinnej rozrywki. Dla tych, którzy kochają gry online, jest to bez wątpienia wspaniałe rozwiązanie, z którego chętnie skorzysta cała rodzina.

blog comments powered by Disqus