nowa gra przegladarkowa call of roma w wersji angielskiej

Call of Roma

Oceń grę:

Call of Roma 4.50/5 (90.00%) 2 ocen

Graj

Call of Roma jest to tytuł który przenosi nas do starożytnego Rzymu. Gra w swym systemie jest podobna do gier takich jak np: plemiona. Czyli posiadamy swoją wioskę, rozbudowujemy ją oraz walczymy z otaczającymi nas przeciwnikami. Jeśli przegramy, będziemy musieli zaczynać całą przygodę od nowa.

Panel gry w Call of Roma

Gra jest tylko w języku angielskim, ale większość osób bez problemu zrozumienie wszystkie wątki. Serwów jest ponad 20, różnią się tylko czasem w którym wystartowały. Rejestracja jest bardzo prosta, wystarczy podać e-mail oraz hasło a automatycznie zalogujemy się na serwer, nawet bez uwierzytelniania naszego e-maila. Następnie krótki samouczek wskaże nam podstawy rozgrywki, tak aby łatwiej było poznać nowy dla nas świat.

roma1

Jak przebiegają pierwsze minuty gry?

Gdy zakończymy już samouczek, i będziemy posiadali już wszystkie budowle. Będziemy musieli zwiększyć produkcje naszych surowców. Na początku będziemy mogli bardzo łatwo tego dokonać, wystarczy użyć złoto które posiadamy w grze (waluta wewnątrz gry) – i zaraz możemy przyspieszyć zdobywanie surowców poprzez wykupienie nowych pracowników. Wtedy wybudujemy już wszystkie potrzebne budynki (w tym baraki) i możemy rekrutować pierwsze jednostki.

System walki w Call of Roma

Każda jednostka, będzie podlegać określonemu bohaterowi – których możemy trenować w amfiteatrze. To oni stoją na czele naszej armii. Poprzez atakowanie możemy zdobywać nowe surowce oraz przedmioty. W grze został wprowadzony zupełnie nowatorski system odtwarzania pojedynków jednostek. Po każdej z nich, możemy zobaczyć przebieg poszczególnych tur.

system walki w call of roma

Co ponadto nowego w grze?

Nowym rozwiązaniem jest możliwość zbudowania wioski, niekoniecznie podbijając inną. W ten sposób, budujemy za pomocą 10.000 każdego z surowców nową wioską, w wolnym miejscu. Jednym ograniczeniem mogą być inne wioski albo też granice naturalne (lasy, rzeki i góry).

Czy warto grać?

Moim zdaniem tak, jest to jeszcze świeży tytuł. Samo forum gry nie jest bardzo rozbudowane, a przez to mamy znacznie większy wpływ na rozwój samej rozgrywki.

blog comments powered by Disqus