7 października 2016

Battleborn za darmo?

Czy Battleborn będzie za darmo? Ostatnio wiele się mówi o tej podróbce Overwatcha. Głównie dyskutuje się nad tym, czy gra będzie darmowa, czy też będziemy musieli za nią płacić. Twórcy wciąż się wahają i nic nie jest pewne.

Aktualne plotki mówią o tym, że gra ma być jednak darmowa. Skąd w takim razie zamieszanie? Szef studia  Gearbox, Randy Pitchford, który jest odpowiedzialny za grę, twierdzi, że ich gra nie przejdzie na model free-to-play. Darmowe będą jedynie DLC. Twórcy nie wykluczają jednak, że gra może być darmowa w pełnym stopniu. Co to oznacza? Być może gracze dostaną za darmo niewielką cześć gry do sprawdzenia, a całość będą musieli wykupić. Możliwe jest też to, że w grze pojawią się uciążliwe mikropłatności. Jak będzie w praktyce? To się jeszcze okaże.

Battleborn to nietypowa krzyżówka FPS-a i gry typu MOBA. Pięć niezwykle zróżnicowanych frakcji toczy wojnę o przestrzeń do życia w ostatnim ocalałym układzie słonecznym, a gracze biorą w niej udział, tocząc drużynowe pojedynki w trybie multiplayer lub przechodząc kooperacyjną kampanię fabularną. Możliwa jest gra w drużynach liczących nawet po 5 osób. Ci z Was, którzy widzą podobieństwo z grą Blizzarda – Overwatch, nie mylą się. Battleborn garściami czerpie z tego tytułu… i to delikatnie mówiąc. Cały zamysł, klimat, a nawet niektóre postacie są niemal identyczne.

blog comments powered by Disqus