gra anno online

Anno Online

Oceń grę:

Anno Online 4.50/5 (90.00%) 2 ocen

Graj

Bardzo wielu graczy kojarzy grę Monopoly, ponieważ oferuje ona masę zabawy oraz ciekawe pole manewru. Gra przeglądarkowa Anno Online została stworzona na podobieństwo Monopoly i choć od kultowej planszówki jest zgoła inna, to jednak oferuje bardzo podobny model rozrywki. Ale czy to już było? No pewnie, że było. Co drugi producent gier stawia na produkcje stricte finansowe, gdzie gracze będą mogli podnosić swoje umiejętności prowadzenia biznesu. Czy wiecie co najbardziej elektryzuje graczy podczas gry? Zdobywanie pieniędzy, rozbudowa swojego terytorium oraz pozbywanie się wrogów. Anno Online to produkcja, której nie można przeoczyć, bowiem charakteryzuje się wszystkim tym, co powinna mieć dobra gra. Taktyka, kasa, tereny i surowce – witamy w świecie Anno Online!

Od rzemieślnika do monopolisty.

Gra jest bardzo prosta. Polega na produkowaniu oraz sprzedaży surowców, a jest ich naprawdę bardzo wiele. Cała rozgrywka opiera się o kontakty z innymi graczami. Możemy im sprzedawać swoje zbiory, a dzięki temu zdobędziemy pieniądze na rozbudowanie miasta w którym aktualnie się znajdujemy. Początek gry nie jest łatwy. Musimy ogarnąć cały syf, jaki spotykamy w grze. Do wykonania mamy bardzo wiele zadań, ale dzięki podpowiedziom systemowym wszystko odbywa się niezwykle szybko oraz oczywiście sprawnie. Jest to na pewno gratka dla ludzi zakochanych w produkcjach tego typu, lubiących oglądać jak rosną im słupki zadowolenia populacji oraz wzrostu wartości dóbr, które produkują tartaki z wyrębu pobliskich drzew. Możemy przyjąć jeden z dwóch modeli gry. Pierwszy model polega na bogaceniu się, a drugi na bogaceniu oraz inwestowaniu zarobionych pieniędzy.

Podobnie jak w przypadku wszystkich gier o tematyce farmerskiej, tak samo w Anno Online mamy możliwość maksymalnego rozbudowania swojej miejscowości – miasteczka. Co jest ciekawe to fakt, że mamy do dyspozycji kilka miasteczek, które nie są jeszcze rozbudowane. W miarę upływu czasu możemy bez problemów inwestować pieniądze w inne miasteczka, które nie tylko są puste, ale niosą ze sobą możliwość rozbudowy nie tylko o same tartaki, ale także inne przetwórnie. W grze głównie natkniemy się na statystyki ekonomiczne typu przychód, dochód itp. oraz na historyczną wieloklasowość społeczną, czyli pionierów, mieszczan, kupców oraz bogaczy. Ta gra przeglądarkowa ma charakter taktyczny, zatem zmysł taktyczny jest tutaj bardzo, ale to bardzo ważny. Nie możemy ciągle siedzieć w jednym miejscu, ale musimy się ciągle rozwijać. W miarę upływu czasu zdobędziemy nowe umiejętności i sami sobie dostarczymy mnóstwo emocji.

Krótka opinia o Anno Online:

Anno Online to bardzo ciekawa gra, która potrafi wciągnąć na długie godziny. Zarabiamy pieniądze, następnie je inwestujemy by po kilku, może kilkunastu dniach stać się prawdziwym monopolistą. Od nas ocena 8/10, ponieważ gra ma swoje plusy, ale i minusy.

  • Plusy:
  • grafika;
  • możliwość dobrania odpowiedniej taktyki;
  • dużo zabawy;
  • sterowanie.
  • Minusy:
  • muzyka;
  • ale to już było …

blog comments powered by Disqus